[Watch] Pravin Tambe, IPL 2014’te Kolkata Knight Riders’a karşı 2 top hat-trick yaptığında


Eski Rajasthan Royals (RR) bacak döndürücü Pravin Tambe, Hindistan Premier Ligi (IPL) 2014’ün Ahmedabad’daki çatışması sırasında Kolkata Knight Riders’a (KKR) karşı benzersiz bir hat-trick yaptı.

Bacak döndürücü üç küçük kapı talep ederken, bunlardan biri geniş bir teslimat yaptı, bu da temelde iki top hat-trick yaptığı anlamına geliyordu.

50 yaşındaki oyuncu, şu sıralar Shreyas Talpade’in kriketçiyi canlandırdığı, kendi hayatından uyarlanan “Kaun Pravin Tambe” adlı bir filmle ilgili haberlerde yer alıyor. Film bugün (1 Nisan) Disney+ Hotstar’da yayınlandı.

[Watch] Pravin Tambe, IPL 2014'te Kolkata Knight Riders'a karşı 2 top hat-trick yaptığında

Uzun bacaklı, hiçbir zaman profesyonel kriket oynamamış olmasına rağmen, 2013 sezonunda 41 yaşında IPL’ye ilk adımını attığında manşetlere girdi.


IPL 2014’te Pravin Tambe hat-trick

2014 IPL baskısında, bacak döndürücü, KKR’ye karşı RR’yi temsil ederken ünlü bir hat-trick yaptığını iddia etti. Maçta ilk vuruşu yapan Rajasthan, 170’i 6’ya çıkardı.

Manish Pandey (0)’in geniş bir topa vurduğu ilk vuruşta, KKR’nin vuruş vuruşlarının 16.sında iki top hat-trick yaptı. Sağ elini kullanan oyuncu pistte hücuma geçti ve Tambe’nin bacak tarafından bir atış yapmasına izin verdi. Pandey mahsur kaldığı için Sanju Samson tökezlemeyi başardı.

Bir sonraki baloda Yusuf Pathan, şansı sevinçle kabul eden melon oyuncuya tam bir teslimat yaptı. Tambe, Ryan ten Doeschate lbw’yi havaya fırlatılmış bir teslimatla tuzağa düşürerek bir hat-trick yaptı ve o vurmak için öne çıkarken meyilli ayak parmağına çarptı.

Maçın bir aşamasında, KKR kayıpsız 121 idi. Bununla birlikte, Shane Watson (21’e üç) ve Tambe, RR’nin mücadelesine liderlik etmek için bir araya geldi.

Bacak döndürücü, IPL kariyerini 33 maçta 28 küçük kapı ile 30.46 ortalama ve 7.75 ekonomi oranı ile sonlandırdı.

2020’de Trinbago Knight Riders’ı temsil ederken Karayipler Premier Ligi’nde (CPL) yer alan ilk Hintli kriket oyuncusu oldu.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/ipl-2022-watch-when-pravin-tambe-took-2-ball-hat-trick-ipl-2014-vs-kolkata-knight-riders?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın