Wakefield 30 – 12 Wigan


Beklenen çift Jacob Miller ve Mason Lino, Wakefield’in Be Well Support Stadyumu’nda ikinci sıradaki Wigan’ı Betfred Süper Lig küme düşme noktasından dört puan geride bırakarak etkileyici bir galibiyet aldığını iddia ederken ev sahibine zarar verdi.

Son Güncelleme: 14/08/22 20:02


Wakefield Trinity ile Wigan Warriors arasındaki Betfred Süper Lig maçından öne çıkanlar.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Wakefield Trinity ile Wigan Warriors arasındaki Betfred Süper Lig maçından öne çıkanlar.

Wakefield Trinity ve Wigan Warriors arasındaki Betfred Süper Lig maçından öne çıkanlar.

Wakefield Trinity, Be Well Stadyumu’nda Wigan Warriors’a karşı 30-12’lik etkileyici bir galibiyetle Betfred Süper Lig’de hayatta kalma yolunda büyük bir adım attı.

18 sayılık galibiyet, Trinity’yi küme düşme yarışı kızışırken alt sıradaki Toulouse Olympique’in dört puan üzerine taşıdı.

Bunaltıcı sıcakta yarı yarıya Jacob Miller ve Mason Lino zarar verdi, Miller bir deneme yaptı ve Lino, Toulouse üzerindeki baskıyı artırmak için beş gol attı.

Yenilgi, Warriors League Leaders’ Shield’in umutlarını sarstı çünkü sezonda sadece dört maç kala birinci sıradaki St Helens’in altı puan gerisinde oturuyorlar.

oyunun hikayesi

Wakefield, Miller’ın önüne geçtiğinde dördüncü dakikada öne geçti, ancak deneme engelleme için tebeşirlendi. Bevan French daha sonra beş dakika sonra Wigan’a yaklaştı, ancak iyi savunma onu dışarıda tuttu.

Trinity sonunda, bir dalış Lee Kershaw tarafından sağa hızlı bir geçiş bittiğinde çıkmazı kırdı, ancak Lino, dönüşüm girişimini geniş çapta tuttu.

16. dakikada ev sahibi ekip farkı ikiye çıkardı, Jai Whitebread bir müdahaleyi böldü ve direklerin altına dokundu ve Lino ekstraları da ekleyerek durumu 10-0 yaptı.

Wakefield Trinity: Denemeler – Lee Kershaw, Jai Whitbread, Jacob Miller, Kelepi Tangiona, Lewis Murphy; Goller – Mason Lino (5).

Wigan Savaşçıları: Deneyin – Sam Halsall, Jai Field; Goller – Harry Smith (2).

Wakefield, sahip olunan bir takım gibi oynuyordu ve Warriors, enerjilerini veya coşkularını kaldıramadı. Tekleme saldırılarını yeniden alevlendirmek için Wigan, Fransızları bek ve Jai Field’ı sağ kanada taşıdı.

Mike Cooper, ziyaretçileri hedeften uzaklaştırmaya çok yaklaştı, ancak deneme çizgisini aşmaya çalışırken topu kaybetti.

Trinity, Wigan’ı sert koşuları ve top hareketleri ile hayal kırıklığına uğrattı ve ardından Miller, tarafının üçüncü denemesini ekledi. Lino, 16-0 öne geçmek için dönüşümü çivilemeden önce yarım geri adım attı.

Wigan, Fransızlar saha boyunca dans ederken, Sam Halsall’ı gol atacak bir yük ile bulmadan önce nihayet geri döndü, Harry Smith ise tekmesinde hata yapmadı.

Mike Cooper, Wigan için erken bir denemeyi kıl payı kaçırdı

Mike Cooper, Wigan için erken bir denemeyi kıl payı kaçırdı

Devrenin hemen öncesinde, Lino sağ önünden penaltı golü buldu ve devre arasında durumu 18-6’ya getirdi ve ikinci yarıda Patrick Mago’nun ceza sahasına gönderilmesiyle Warriors için durum kötüden daha da kötüye gitti. Corey Hall’da bir kırıcı avcısı.

Wakefield, yarıya tekrar niyetle başladı ve Field’ı tekrar gol çizgisinden ayrılmaya zorladı, ancak boğucu koşullarda, her iki takım da yorgunluk başlarken topa sahip olmayı ve setlerini tamamlamayı zor buldu.

French başka bir hücumla yaklaştı ama tehlikeli yumruk vuruşu temasa geçti ve Trinity sahanın orta üçte birlik kısmına hakim olduğu için Wigan saha pozisyonu oluşturmakta zorlandı. 18 dakika kala Miller bir damla gol girişiminde bulundu, ancak çaba düşürüldü.

Wakefield, Warriors’ın art arda gelen saldırı dalgalarını ve Kelepi Tanginoa’yı geçip onlara biraz nefes alma alanı bırakmadan önce büyük bir aciliyet gösterdi.

Kelepi Tanginoa, Wakefield için deneme golcüleri arasındaydı

Kelepi Tanginoa, Wakefield için deneme golcüleri arasındaydı

Field, Lewis Murphy hayati bir galibiyeti kapatmak için kendi skoruyla yanıt vermeden önce parlak bir teselli denemesi için geç kaldı.

ne dediler

Wakefield Trinity baş antrenörü Willie Poching

Wakefield 30 - 12 Wigan

“Evde değiliz ve henüz işimiz bitmedi. Kısa bir süre içinde hala dört maçımız var.
bizim için başlı başına bir meydan okuma ve bunu tekrar sunmak için bedenleri ve zihinleri mümkün olduğunca taze tutmaya çalışmak, çünkü yapmamız gereken şey bu.

“Toulouse meraktan ölmeyecek, önündeki zorluklara her şeyi atacaklar. Kendimiz için endişelenmeli ve yaptıklarına güvenmemeliyiz.”

Wigan Warriors’ın teknik direktörü Matt Peet

Wakefield 30 - 12 Wigan

“Wakefield çok iyiydi, çok fazla tekrar seti zorladılar. Oyunu kovalıyorduk. Bugün [compared with last week’s win over Warrington Wolves] En iyi ikinci olduğumuzu biliyordum.

“Zafer için savaşan ve övgüyü hak eden çok kararlı bir Wakefield takımıydı.”

Sıradaki ne?

Wakefield, Cuma günü Hull FC ile karşılaşmak için Doğu Sahili’ne gidiyor, canlı yayında Gökyüzü sporları (20:00). Wigan, alt taraf Toulouse’a (20:00) ev sahipliği yaptıkları aynı gece evde.
Kaynak : https://www.skysports.com/rugby-league/wakefield-vs-wigan/report/56373

SMM Panel PDF Kitap indir