Wagatha Christie duruşması canlı: Rebekah Vardy, ‘başkalarının mahremiyetine saygı duymuyorsunuz, değil mi?’ dedikten sonra bugün tanık kürsüsüne geri döndü. | İngiltere HaberleriWagatha Christie duruşması canlı: Rebekah Vardy, 'başkalarının mahremiyetine saygı duymuyorsunuz, değil mi?' dedikten sonra bugün tanık kürsüsüne geri döndü. | İngiltere Haberleri

Şimdi, son birkaç haftadır bu davayla ilgili hikayelerde çokça tartışılan Rebekah Vardy’nin menajeri Caroline Watt hakkında konuşmaya geçiyoruz.

Coleen Rooney’nin avukatı David Sherborne, tanık kürsüsünde ifade veren Vardy’ye, menajerinin kendisi adına diğer insanlar hakkındaki özel bilgilere bakmasını bekleyip beklemediğini soruyor ve o da bakmayacağını söylüyor.

Mahkeme, Instagram’ın kullanım koşullarının kilit noktalarını okumaya yönlendirilir. Listede şöyle yazıyor: “Instagram Hizmetlerinde veya Instagram Hizmetleri aracılığıyla görünen herhangi bir İçeriği kopyalayamaz, değiştiremez, tercüme edemez, yayınlayamaz, yayınlayamaz, iletemez, dağıtamaz, gerçekleştiremez, görüntüleyemez veya satamazsınız.”

Vardy’nin şartlar ve koşulların tamamını okumayacağını anladığını, ancak “bunların ruhunu” anladığını söylüyor. Vardy kabul eder.

Vardy ve Bayan Watt arasında Bay Sherborne’un “photoshop kız değişimi” dediği bir takas gösteriliyor. Birinin onu gerçek hayatta olduğundan “daha küçük” (yani daha ince) gösteren photoshoplu resimleri çevrimiçi yayınladığı iddiasıyla ilgili mesajlar. Bu resmin kime ait olduğu belli değil ve görüntüler kanıtların bir parçası olarak kaybolduğu için görüntü orada değil.

Mesajda Vardy’nin sorduğu soru: “Bir hikaye sızdıramaz mıyız?”

Bayan Watt, Vardy’nin “FFS” yanıtını verdiği “Bunu sadece resimlerle yapabilirdim” diye yanıtlıyor.

Bu noktada Bay Sherborne, FFS kısaltması hakkında açıklama istiyor.

“FFS ne anlama geliyor?” diye soruyor.

Biraz şaşkın, Vardy mahkemede söyleyip söyleyemeyeceğini kontrol ediyor ve yargıç ona söyleyebileceğini söylüyor, bu yüzden ona bunun “s****ç aşkına” anlamına geldiğini açıklıyor.

Bay Sherborne, Vardy’ye “bana photoshop kızının kimliğini tanımlamayı reddederken”, hikayeyi binlerce insanla paylaşmakta hiçbir sorun yaşamadığını söyledi.

Vardy şöyle diyor: “Tartışmada kimden bahsettiğimizi gerçekten hatırlayamıyorum… Vücut imajı hakkında çok güçlü görüşlerim var… Aslında böyle karşılaşmak istemedim.” Photoshop’un tehlikelerini göstermek için kendi fotoğraflarını yayınlamaya devam ettiğini ve bahsettiği şeyin de bu olduğunu söylüyor.

Vardy ayrıca “Saklayacak bir şeyim yok” diyor.

Bay Sherborne, “sızıntı” kelimesini anlamadığını, Vardy’nin söylediği gibi olmadığını söylüyor.


Kaynak : https://news.sky.com/story/wagatha-christie-trial-live-rebekah-vardy-back-in-witness-box-today-as-coleen-rooney-watches-on-12609163

Yorum yapın