“Vurduğum her yerde oldukça iyiyim”


Güney Afrikalı oyuncu David Miller, takımın başarısına katkıda bulunduğu sürece her pozisyonda rahat vuruş yapabileceğini yineledi. Güney pençesi, takımı Perşembe günü Arun Jaitley Stadyumu’nda Hindistan’a karşı yedi küçük kapılı ikna edici bir galibiyete götürmek için maç kazandıran bir vuruş yaptı.

5 numaradan vuran Miller, Proteas’ı eve götürmek için Rassie van der Dussen ile 131 seferlik bir ortaklık kurmak için sadece 31 teslimattan 64* vurdu. Güney pençesi bu pozisyonda büyük ölçüde başarılı vuruş yaptı. Son zamanlarda, IPL 2022’de Gujarat Titans için 5 numarada oynadı ve burada oldukça iyi bir performans sergiledi.

Maç sonrası sunum töreninde tercih ettiği vuruş pozisyonu sorulduğunda, 32 yaşındaki şunları söyledi:

“Nereye vursam iyiyim, sadece bir fark yaratmak istiyorum. Şu an için 5 numara. Yerli kariyerimde 4 numarada başarılı oldum ama Güney Afrika ile farklı bir hikaye var. kadroda birinci sınıf oyuncular. Her yerde vuruş yapmaktan ve fark yaratmaktan mutluluk duyuyorum.”

Bir şarkı David Miller sadece çok yıkıcı. Aynı zamanda acımasız ve zarif.

David Miller, tek bir pozisyonda en fazla 5 numaralı vuruşta 35 istekada 765 sayı attı.

32 yaşındaki oyuncu aynı zamanda en iyi IPL sezonunu bu pozisyonda geçirdi. 16 maçta ortalama 68.71 ile 481 koşu yaptı. Proteas kriket oyuncusu, Gujarat Titanları ilk sezonlarında IPL 2022 unvanını kaldırırken ayrılmaz bir rol oynadı.


“Oyunları sürekli olarak anlamak ve kazanmak size daha fazla güven verir” – David Miller

2010 yılında ilk çıkışını yapan solak vurucu, nihayet kariyerinin zirvesine ulaştı, burada sorumlulukları üstleniyor ve kendi başına maçları kazanıyor.

Miller, maçları kazanmanın, mevcut performansına da yansıyan bir inanç duygusu uyandırdığını belirtti. Ekledi:

“Bu bir inanç. Bir süredir buralardayım ama oyunları sürekli olarak anlamak ve kazanmak size daha fazla güven ve inanç veriyor.”

Dokuzuncu sırada vuruş yapmak için çıkan David Miller’ın önünde zorlu bir görev vardı. Ancak, koşu kovalamacasını Rassie van der Dussen ile birlikte yönetti. Topun sopaya güzel bir şekilde geldiği bir küçük kapı üzerinde Hintli bowling oyuncularına karşı çılgına döndüler. Mükemmel bir vuruş gösterisine binen Güney Afrika, toplam beş topun peşine düştü.

Koşu takibine ışık tutan Miller, ölüm vuruşlarındaki kusursuz vuruşundan dolayı ortağını övdü.

Şu sonuca varmıştır:

“Takip ederken, bir rol oynamak için iki oyuncuya ihtiyacınız var ve Rassie arka uçta bazı büyük taşlarla olağanüstü iyi oynadı. Sonunda harika bir kovalama oldu ve sonuçtan memnun kaldık.”

Beş maçlık seride 1-0 önde olan Miller and Co., 12 Haziran Pazar günü Cuttack’ta oynanacak ikinci maçta ivmeyi sürdürmeyi umuyor.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-i-m-pretty-okay-wherever-i-bat-david-miller-winning-player-match-1st-t20i-vs-india?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel