“Vücudumun acı veren bir parçası hâlâ Lord’un yanında duruyor”


Eski Pakistanlı hız ustası Shoaib Akhtar, kariyeri boyunca formatlar arasında muazzam bir başarı elde etti. Bununla birlikte, ülkesi için oynayan herhangi bir kriketçinin can attığı tek unvan ICC Dünya Kupası’dır ve 46 yaşındaki oyuncu 1999’da bu kupayı kazanamamak için acı bir şekilde geri kalmıştır.

Pakistan, Hindistan’a karşı sadece bir grup maçı kaybetti ve tüm turnuva Lord’s’ta Avustralya’ya karşı finale kaldı. Ancak, mükemmele yakın Dünya Kupası kampanyalarını sona erdirmek için bir yenilgiye uğradıklarından, vuruşları büyük günde hızlandıramadı.

youtube kapağı

İkonik Lord’un sahasında oynamak, herhangi bir kriket oyuncusu için özel bir fırsattır. Ancak, Shoaib Akhtar açıkladı Sportskeeda O mekana her gittiğinde, yaşadığı kalp kırıklığı yüzünden her zaman onu incitiyor. dedi ki:

“O acı hatıra bugüne kadar hala benimle. Bana kabuslar veriyor. Hâlâ içimdeki özün Lord’da kaldığına inanıyorum. Lord’s’a her gittiğimde, asla mutlu değildim. Burada finali kaybettiğimizi biliyordum, yapabilirdik. zafer turunu attık.”

Aktar ekledi:

“Bazılarım sonsuza dek oradan ayrıldı. O toprağı, insanları, atmosferi seviyorum ama vücudumun acı veren bir kısmı hala orada duruyor.”

#gerileme 1999 Dünya Kupası! 🤩Shoaib Akhtar ve Shahid Afridi, şimdiye kadarki en iyi Pakistan formasını giydiler. ❤️


Yetenek açısından Pakistan herkesin önündeydi: Shoaib Akhtar

Shoaib Akhtar, Pakistan’ın 1999 Dünya Kupası takımının o zamanlar dünyanın en yetenekli takımı olduğunu iddia etti. Tüm bölümleri, Wasim Akram, Azhar Mahmood, Abdul Razzaq, Saqlain Mushtaq ve Akhtar’ın kendisi gibi birinci sınıf oyuncularla kaplıydı. Belirtti:

“1999 Dünya Kupası’nda finale çıkmıştık. Kimseye saygısızlık etmeyin ama yeteneği yetenekle karşılaştırırsanız Pakistan herkesin çok önündeydi. Kaybettiğimiz iki maç dışında muhalefeti domine etmiştik. Biri Hindistan’a kaybettik, diğerini finalde kaybettik.”

Akhtar da 2011 Dünya Kupası’nı kazanmaya yaklaştı, ancak Pakistan yarı finalde nihai şampiyon Hindistan tarafından elendi.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-a-painful-part-body-still-standing-lord-s-shoaib-akhtar-heartbreaking-defeat-1999-world-cup-final?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir