Volkan Demirel’den Alanyaspor maçı sonrası flaş sözler! “Diego Rossi Fenerbahçe’nin oyuncusu mu?”

Volkan Demirel, Fenerbahçe’nin Alanyaspor’a 2-1 mağlup olduğu mücadelenin peşinde beIN Sports ekranlarında değerlendirmelerde bulundu. İşte Volkan Demirel’in sözleri…

“GİDİP DEFANSI BOZUYORSUN”
Senin sorunun üretememek. Rossi ve Pelkas topları ezdi. Serdar bir müsait pozisyonu değerlendiremedi. Senin problemin ileri uçta çözemeyen oyunculardan kaynaklanıyordu. Oyunun gidişatı muhakkak, öndeki şansın dönmesi gösteriliyor. Gidip sıkı savunma üçlüsünü bozarak, arka üçlünün dengesiyle oynandı.

“TEPKİLER HOCAYA YÖNELİR”
Bu dek üstün oynadığınız oyunda, yapılan değişiklikler ardından böyle bir skor elde etmek tepkileri hocaya yöneltiyor. Biz de kimseyi tenkit etmek, yanlış yaptığını söylemek istemiyoruz fakat gerçeği bildirmek gerekiyor.

“VALENCIA ERKEN GİREBİLİRDİ”
70 dakika boyunca oyun üstünlüğü, geçişler, baskı dürüst fakat üretemeyen bir Fenerbahçe vardı. Valencia daha erken girebilirdi. Onunla birlikte topu daha çok tutan, set oyununa dönmeye çalışan bir Fenerbahçe oldu.

“MUHAMMED VARDI”
İlk haftalarda parlayan bir Muhammed var, fazla da iyi oynadı çocuk, herkese hakkını vermemiz lüzumlu. Böyle bir çocuk da var elinde, alternatif olmasa Novak’ı oraya al, Gustavo’yu oraya çek derim. Ayrıca orta sahanın dengesi bozuluyor, hem Crespo giriyor… Koruduğunuz bölge tamamen bozuluyor.

“SAHASINDA HIZLI HÜCUMA KALKMAZ”
Fenerbahçe kendi sahasında kaptığı toplarla hızlı hücuma kalkmaz. Ben zannetmiyorum ancak antrenmanda hızlı hücum çalışıyordur bu ekip. Fenerbahçe takımı kendi sahasında muhalif bölgeye yerleşir, topun yönünü değiştirir, aralara dikine koşular yapılırsa o pozisyonları bulmaya çalışır.

“ANADOLU TAKIMI GİBİ YERLEŞMİŞ”
Fenerbahçe bugün, güya bir Anadolu takımı gibi kurulmuş, kaptığı toplarla süratli hücuma kalkmaya çalışıyor gibi. Beni rahatsız eden bu. Geçiş hücumu futbolda var. Hızlı saldırı, tek pasta saldırı var ama Fenerbahçe oyununun bütün maç baştan başa buna dayalı olması rahatsız ediyor. Koşuyorlar, mücadele ediyorlar, sıkı savunma üçlüsü de takımı iyi çıkarıyor lakin Fenerbahçe’nin bir set oyunu, yerleşik saha oyunu değil. Fenerbahçe’nin biraz daha kısa paslarla muhalif sahada pozisyon bulması gerekiyor.

“ROSSI FENERBAHÇE’NİN OYUNCUSU MU?”
Rossi ve Serdar için bir şey bildirmek erken. Pelkas ile birlikte çalıştım, iyi Pelkas defalarca iş yapar. Rossi’yi izliyorum, bazı maçlarda skora katkısı da var ama bütün Fenerbahçe futbolcusu mu, Fenerbahçe’nin o bölgedeki oyuncusu mu? Birkaç pozisyon var, topları ezdi maçta. Aynı şekilde Pelkas da yaptı fakat Pelkas’ın pozitif maç oynamamasından nedeniyle mazereti var. Rossi, en fazla oynayan oyuncuların başında, bugünkü oyunu topu ezdi gibi geldi.

Yorum yapın