Vitality Netball Superleague: Loughborough Lightning, London Pulse’a karşı yarı final galibiyetiyle unvan savunmasını canlı tutuyor | Netbol Haberleri


Emma Thurston

Röportajlar, yorum ve analiz

2021 Superleague şampiyonu ev sahibi saha avantajını değerlendirdi ve ilk kez yarı finalist olan London Pulse’a karşı 60 dakika boyunca düzenli netbol üretti; Lightning, Pazar günkü finalde Manchester Thunder ile 15:45’te Sky Sports Arena ve Mix’te canlı olarak karşı karşıya gelecek.

Son Güncelleme: 22/03/22 21:44

Loughborough Lightning, Cuma günkü ikinci Superleague yarı finalinde London Pulse'u mağlup etti (İmaj kredisi: Ben Lumley)

Loughborough Lightning, Cuma günkü ikinci Superleague yarı finalinde London Pulse’u mağlup etti (İmaj kredisi: Ben Lumley)

Loughborough Lightning, yarı finalde London Pulse karşısında 56-44’lük bir galibiyetin ardından 12 ay önce kazandıkları Vitality Netball Superleague unvanını koruma yolunda ilerliyor.

Lightning, ilk kez yarı finalist olan Pulse’a karşı ev sahibi avantajı sayıldı ve şimdi Pazar günkü Copper Box Arena’daki Büyük Finalde Manchester Thunder ile karşılaşacak.

Thunder Cuma günü erken saatlerde Team Bath Netball’u ilk yarı finalde mağlup etti ve 64-54’lük bir galibiyet, yenilmeyen Süper Lig sezonunun devam ettiği anlamına geliyor.

Loughborough Lightning’in baş antrenörü Victoria Burgess, Pulse’un zorlu savunma kadrosunu üstlenmek için takımına hücumda “agresif” olmaları için yalvarmıştı.

Sam Bird, play-off yarışması için kalecide başlamak için Funmi Fadoju’yu ve kale savunmasında Lindsay Keable’ı seçerek birkaç kişiyi şaşırttı.

Öte yandan, Lightning tanıdık bir kadro kurdu, ancak sakatlığı nedeniyle İngiltere uluslararası Beth Cobden olmadan mahkemeye çıkmak zorunda kaldı.

Loughborough Lightning vs London Pulse – İlk yedili

Loughborough Yıldırım Londra Nabzı
GS: Mary Cholhok GS: Olivia Tchine
GA: Ella Clark GA: Sasha McDonald
WA: Hannah Joseph WA: Alicia Schoes
C: Natalie Panagarry C: Ellie Ratu
WD: Ella Bowen WD: Zara Everitt
GD: Fran Williams GD: Lindsay Keable
GK: Alice Harvey GK: Funmi Fadoju

Açılış çeyreği oynanırken, Lightning, ziyaretçilerin hücumda statik hale gelmesi nedeniyle Pulse’un birkaç hatasından yararlandı. Kanat savunmasında Cobden’ın yerine geçen Ella Bowen, ev sahibi takıma moral vermek için önemli bir top kaybı sağladı.

Şutörler Ella Clark ve Mary Cholhok’un isabetliliği, Lightning’in artan top kaybı sayısını dönüştürdü ve çeyrek dönemde 14-10’luk bir farkla sonuçlandı.

Lightning, ikinci çeyreğin başlarında önemli bir skorbord baskısı hissetti ve Pulse ikinci çeyreğe geri döndü. Mahkemeye yeni katılan Berri Neal, Londra merkezli takıma ileriye doğru iyi bir hız ve amaç sağladı.

Ancak, Yıldırım fırtınayı iyi atlattı ve kendine güveni arttı. Alice Harvey’den sapmalar, kendi mülkiyetlerini hazine etme ve Cholhok’un oyuna dahil olması işlerini kolaylaştırdı.

Loughborough Lightning vs London Pulse – Çeyrek maç skorları

Q1 Q2 Q3 Q4 FT
Loughborough Yıldırım 14 15 13 14 56
Londra Nabzı 10 12 8 14 44

Nabız devre arasında zarları attı ve ikinci yarıya yeni bir hücum kadrosuyla başladı – Taylor Honey kanat hücumuna geldi ve Ash Dekker Neal ve McDonald ile birlikte merkeze geldi.

Formasyon hiçbir zaman tam anlamıyla oturmadı, Loughborough ise değişmeyen kadrolarıyla sakince işlerine devam etti. Geçen yılın şampiyonları 10 ve ardından 12 gol öne geçti.

Son çeyrek, Yıldırım’ın sabit kaldığını ve Pulse hızlı ilerlemeler sağlamak amacıyla yeniden personel değiştirdiğini gördü.

Fadoju, Zara Everitt ve Jasmin Odeogberin savunmada görevlendirildi ve Kira Rothwell kanat hücum rolünü üstlendi.

Nabız son çeyrek boyunca azim gösterdi ve berabere kaldı. Ancak, Lightning ilk aşamalarda topu iyi bir şekilde elinde tuttu ve gol yastıkları çizgiyi geçmelerini sağladı.

Bir şeyi izlemek canlılık netbol Superleague Büyük Finali Pazar günü Copper Box Arena’da, Sky Sports Arena ve Mix’te canlı ve 15:45’ten itibaren YouTube’da yayınlanacak. Üçüncülük play-off’u saat 13.45’ten önce yapılacak.
Kaynak : https://www.skysports.com/netball/news/12040/12627286/vitality-netball-superleague-loughborough-lightning-keep-title-defence-alive-with-semi-final-win-against-london-pulse

Yorum yapın

SMM Panel