Vitality Netball Superleague: Güney Afrika uluslararası Lenize Potgieter, Manchester Thunder’a katıldı | Netbol Haberleri


Gol atıcı, Joyce Mvula ve Eleanor Cardwell’in ayrılmasından sonra 2023 sezonunun son Süper Lig şampiyonlarına katılıyor; Vitality Netball Superleague imzalama penceresi 14 Ekim’e kadar açık olacak; tüm takımların 12 kayıtlı oyuncusu ve en fazla üç antrenman ortağı olacak

Son Güncelleme: 12/08/22 11:50

Lenize Potgieter, 2023 sezonu için Manchester Thunder'a transfer oldu

Lenize Potgieter, 2023 sezonu için Manchester Thunder’a transfer oldu

Lenize Potgieter, 2023 sezonu için Manchester Thunder’a katıldı ve Avustralya’nın Suncorp Super Netball’unu Vitality Netball Superleague ile değiştirdi.

Thunder, 2022’de yenilmez bir şampiyonluk sezonunun ardından son şampiyon olacak, ancak şimdiden iki şutör de dahil olmak üzere dört önde gelen oyuncunun kadrodan ayrıldığını duyurdu.

Joyce Mvula, Eleanor Cardwell, Laura Malcolm ve Caroline O’Hanlon takımdan ayrıldı, ancak Potgieter’in ve Taylor McKevitt’in gelişi Thunder’ın 2023 kadrosunun etkileyici bir başlangıcını işaret ediyor.

McKevitt eski tarafına geri dönüyor ve ayrıca kulübün ‘kamplarını ve ustalık sınıflarını’ yönetmeye yardımcı olmak için saha dışı görevlerde bulunacak.

Güney Afrika formasıyla 81 kez forma giyen Potgieter, 2016’da Team Bath’a katılmadan önce Vitality Netball Superleague’de oynadı.

Bundan sonra, Güney Afrikalı uluslararası oyuncu Avustralya’nın Suncorp Süper Netball’una (SSN) geçmeden önce Yeni Zelanda’nın ANZ Premiership’inde zaman geçirdi.

Potgieter, “SSN liginde dünyanın en iyi defans oyuncularına karşı oynamak netball performansımı gerçekten iyileştirdi ve bu süreçte bana dersler verdi.” Dedi.

“Manchester Thunder serisinden duyduğum ve gördüğüm şeyler inanılmaz. Bazı harika netball oyuncularıyla birlikte oynamaktan, taraftarları tanımaktan ve ayrıca normal, geleneksel netball’a geri dönmekten gerçekten heyecanlıyım. [without Super Shot].

“Takıma getirdiğim şeyin alışılmışın dışında oyun tarzım ve aynı zamanda hızlı şut atışım olduğunu düşünüyorum” diye ekledi. “2023 sezonu için siyah ve sarı elbiseyi giymeyi gerçekten dört gözle bekliyorum.”

Potgieter şu anda Temmuz ayı sonunda geçirdiği diz ameliyatından sonra rehabilitasyona giriyor ve daha önce hakkında bahsetmişti. Kariyeri boyunca karşılaştığı zihinsel sağlık sorunları. İyileşmesine odaklanmak için altı ay boyunca spordan uzaklaştı.

Vitality Netbol Süper Ligi İmzalama Penceresi

Vitality Netball Superleague imzalama penceresi 8 Ağustos’ta açıldı ve kulüplerin kadrolarını tam olarak açıklamasının beklendiği 14 Ekim’e kadar açık kalacak.

Kulüpler, 12 kayıtlı oyuncu ve en fazla üç antrenman ortağından oluşan toplam 15 oyuncuya sahip olabilir ve maç günü kadroları maksimum 12 olarak belirlenir.

2022 sezonunun sona ermesinin ardından, takımların şu anda sözleşmesi biten diğer kulüplerden oyunculara yaklaşmalarına izin verildi. Mevcut sözleşmeli oyuncularıyla sezon bitmeden görüşmelere başlayabildiler.

Her takımın iki İngiliz olmayan oyuncu kaydetmesine izin verilir, ancak aynı anda sahanın aynı alanında oynayamazlar.

2023 için erken hareketler

2022 sezonunun sona ermesinin ardından bir dizi koçluk duyurusu ve oyuncu hareketleri/emeklilikleri zaten paylaşıldı.

Kim Borger ve Rachel Shaw her ikisi de elit seviyedeki netball’dan emekli olduklarını açıkladılar ve bu nedenle Team Bath Netball’dan ayrıldılar. Franchise ayrıca yeni sezona yeni bir baş antrenörle yaklaşıyor, Aşa Francis Anna Stembridge’in ayrılmasından sonra.

Severn Stars’ Katie Harris netball’dan uzaklaştı, Liana Leota ayrıca Stars’tan Leeds Rhinos’un netbol direktörü olarak bir pozisyon alması için ayrılıyor. kedi tuivaitikim Wasps’ın baş antrenörü olur.

Star’ın eski teknik direktörü melisa bessel Eski Superleague oyuncusu ile ailevi nedenlerle Yeni Zelanda’ya döndü Jo Gezisi o role adım atmak.

Kadeen Corbin, Chloe Essam, Georgia Lees ve Gabby Marshall hepsi Saracens Mavericks’ten ayrıldı ve takım atandı Camilla Buchanan yeni baş antrenörleri olarak ve Tamsin Greenway stratejik performans başkanı olarak.

Strathclyde Sirenlerin kaptanı Gia Abernethy elit netboldan emekli olma kararı aldı.
Kaynak : https://www.skysports.com/netball/news/12040/12671086/vitality-netball-superleague-south-africa-international-lenize-potgieter-joins-manchester-thunder

SMM Panel PDF Kitap indir