Vitality Blast özeti: Somerset ve Lancashire’ın çeyrek final kadrosu onaylandı | Kriket Haberleri


Somerset, Surrey’i mağlup ederek Vitality Blast çeyrek finalinde Derbyshire’a karşı evinde berabere kaldı; Lancashire, son sekizde evinde Hampshire ile karşılaşacak olan Birmingham’ı dramatik bir galibiyetin ardından Essex’e ev sahipliği yapacak; Yorkshire, Leicestershire cezasından sonra Surrey’e seyahat edecek

Son Güncelleme: 22/03/22 22:26


Lancashire ve Birmingham arasındaki Vitality T20 Blast maçından öne çıkanlar

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Lancashire ve Birmingham arasındaki Vitality T20 Blast maçından öne çıkanlar

Lancashire ve Birmingham arasındaki Vitality T20 Blast maçından öne çıkanlar

Somerset, Taunton’da South Group şampiyonu Surrey’i 47 maçlık bir galibiyetle evinde çeyrek finale çıkarırken Will Smeed, ilk Vitality Blast yüzyılının iki gerisine düştü.

20 yaşındaki forvet, 51 top vuruşlu vuruşunda 10 dört ve beş altı attı ve 36’da 70’i bulan kaptan Tom Abell ile 12.3’te 165’lik göz alıcı bir üçüncü küçük kale standını paylaştı ve ev sahibi takımın 218’e ulaşmasına yardımcı oldu. 8. Kura atışını kaybettikten sonra.

Vitality Blast özeti: Somerset ve Lancashire'ın çeyrek final kadrosu onaylandı | Kriket Haberleri

Yanıt olarak Surrey, 171 gönderi paylaştı, Chris Jordan yedi dörtlü ve dört altılı 35 top arasından kariyerinin en iyi 73’ünü yaptı, ancak yalnızca Laurie Evans (39) anlamlı bir destek sundu. Craig Overton, kurbanlarından biri olan kardeşi Jamie ile 4-25 döndü.

Somerset'ten Craig Overton, Taunton'daki Vitality T20 Blast maçı sırasında Surrey'li kardeşi Jamie Overton'un kalesini aldıktan sonra kutluyor

Somerset’ten Craig Overton, Taunton’daki Vitality T20 Blast maçı sırasında Surrey’li kardeşi Jamie Overton’un kalesini aldıktan sonra kutluyor

Somerset kaptanı Tom Abell, Surrey'e karşı 36 maçta 70 gol attı.

Somerset kaptanı Tom Abell, Surrey’e karşı 36 maçta 70 gol attı.

Sonuç, Somerset’in gruptaki rakiplerine karşı ikinciliği bitirmesi ve önümüzdeki Cumartesi son sekiz hafta içinde Derbyshire’ı evinde oynaması anlamına geliyordu.

Wayne Madsen ilk T20 yüzyılını şu şekilde kaydetti: Derbyshire Vitality Blast North Group kampanyasını rekor kıran beş küçük kapılı bir zaferle bitirdi Durham Derby’de.

Falcons 194-5’e kadar ilerleyerek en yüksek T20 koşu kovalamacasını tamamlarken Madsen, 11 dörtlü ve üç altılı 47 toptan 100’lük harika bir yenilmezlik elde etti.

Durham, Ollie Robinson’ın 27 top arasından 43’ü ve Michael Jones’un 22’de 42’sini geçerek, Falcons’un bacak döndürücüsü Mattie McKiernan’ın 3-29’luk skoru ile 193-5’lik zorlu bir skor elde etmişti.

Ancak Madsen yaratıcılığının en iyisiydi ve Shan Masood’un 31 kapalı 28 top ve Hilton Cartwright’ın 23’ten 38’i ile desteklediği Falcons, yedek beş top ile dokuzuncu grup galibiyetini aldı.

Leicestershire Vitality Blast sezonunu üst üste beşinci galibiyetle bitirdiler Yorkshire 60 koşuyla ama boşuna geldi.

Maçtan birkaç saat önce, Cuma akşamı Northamptonshire’a karşı kazandıkları dramatik bir galibiyet sırasında işlenen iki disiplin suçu nedeniyle iki puanlık bir kesinti yaşadıkları ortaya çıktıktan sonra, Tilkilerin katılmaya hak kazanması imkansızdı. çeyrek finaller.

Yine de, kaptan Colin Ackermann’ın Nick Welch’in powerplay’deki hızlı 46’sı ve Louis Kimber’ın 11 topta 30’u geç, David Willey 3-29’u alarak, kaptan Colin Ackermann’ın 46 topta 72’lik yenilmemesinin ardından 20’den 211-7 ile bitirdiler. Vikingler için.

Leicestershire’ın Yorkshire’ın sadece bir puan gerisinde olduğu Kuzey Grubu’nun son çeyrek finali için bir play-off maçı olacaktı, bu kesinti sonucu Vikingler dördüncü sırada ilerleyerek akademik hale getirdi – bir deplasman güvencesi Çeyrek finalde Çarşamba günü Surrey ile berabere kaldı – cevap olarak sadece 151-9 toplamasına rağmen.

Sol kol spinner Tom Hartley iki altıyı vurdu Lancashire üzerinde dramatik bir iki küçük kapı zaferi ile bir ev çeyrek final kazandı birmingham ayılar Emirates Old Trafford’da.

Ziyaretçilerin 168-8’ini gölgede bırakmak için finalde 13’e ihtiyaç duyan Hartley’nin ikinci maksimumu, tarafına bir zafer kokusu vermişti, ancak galibiyet ancak Richard Gleeson, Henry Brookes’tan ön ayaktan bir topu sınıra getirdiğinde onaylandı. meseleleri üç topla halletmek için.

Hartley 18’de yenilmedi ancak sonuç, kariyerinin en iyi 4-21’ini alan Bears’ Olly Stone için zordu.

Sonuç, Lancashire’ın Cuma günü Essex’i eğlendireceği, Kuzey Grubu’nu bitiren Bears’ın ise Perşembe günü Edgbaston’da Hampshire ile karşılaşacağı anlamına geliyor.

Hampshire yendikleri 10 maçta dokuzuncu galibiyetleri ile o maça ısındılar. sussex köpekbalıkları Hove’da beş kaleyle.

180-8’lik skorla kazanan Sussex için son dokuz maçında sekizinci yenilgileri oldu ve tek sürpriz, maçı finale taşımalarıydı.

Ardından, üretken kaptanları James Vince (65) ve Ben McDermott (30) ilk küçük kapı için 86 sayı atıp 10 koşu üstte vuruş yaptığında, ancak Hampshire’ın vuruşu Ross Whiteley’den (16no) önce sendelediğinde, ziyaretçiler daha rahat bir zafer için rotaya baktılar. ve James Fuller (19no) onları evde gördü.
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12645227/vitality-blast-round-up-wins-for-somerset-and-lancashire-as-quarter-final-line-up-is-confirmed

SMM Panel PDF Kitap indir