Vitality Blast: Nottinghamshire Derbyshire’ı ezerken Alex Hales 33 topun 91’ini parçaladı | Kriket HaberleriAlex Hales, Notts Outlaws'ın Derbyshire Falcons'u kazanmasına yardımcı olan baskın bir performansla 12 dört ve beş altı vurdu

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Alex Hales, Notts Outlaws’ın Derbyshire Falcons’u kazanmasına yardımcı olan baskın bir performansla 12 dört ve beş altı vurdu

Alex Hales, Notts Outlaws’ın Derbyshire Falcons’u kazanmasına yardımcı olan baskın bir performansla 12 dört ve beş altı vurdu

Alex Hales, Cuma gecesi Vitality Blast’ta Nottinghamshire’ı Derbyshire karşısında yedi kalelik galibiyete taşımak için sadece 33 topla 91’e vurdu.

Çarpıcı bir vuruş gösterisiyle Hales, Outlaws 17.1’de 179’luk hedeflerini kovalarken Joe Clarke’la (20’de 25) 51 toptan 119 kişilik bir açılış standını domine ederek 12 dörtlü ve beş altılıyı ezdi.

Hales, George Scrimshaw’ın dördüncü vuruşundan 20’sini yağmalayarak sadece 18 topta 50’ye ulaştı, ardından Sam Conners’ın altıncı – 26’sını aldı – Notts açılış oyununun sonunda kayıpsız 95’e düştü.

Hales, hak ettiği bir yüzyılın dokuz koşusu eksik kaldı

Hales, hak ettiği bir yüzyılın dokuz koşusu eksik kaldı

Hales, Matt McKiernan’ı yedinci sırada bir çift altılık için sürdü, ancak bacak döndürücü bir sonraki yarışında standı kırdı ve Clarke’ı derin bir kare bacakta yakaladı.

Hales’in acımasız vuruşları dört top sonra Scrimshaw’ı uzun bacaklı saha oyuncusuna kaydırdığında sona erdi, ancak Outlaws yedek 17 top ile eve koştu.

Daha önce, Leus du Plooy 51 ile Derbyshire için en iyi puanı aldı ve Wayne Madsen 40 yaptı ancak Jake Ball, 4-40 ile bitirmek için finalde üç küçük kapı alarak Falcons’u geri aldı.

Kuzey Grubu

Lancashire‘ın topa vuran oyuncuları gergin bir iki küçük kapı zaferi elde etmek için sinirlerini tuttular. Northamptonshire Emirates Old Trafford’daki karşılaşmalarının son topu.

154’ü kovalayan ve finali kazanmak için altıya ihtiyaç duyan ev sahibi takımın şansı Jimmy Neesham’ın hem Danny Lamb’i hem de Tim David’i görevden alması, ancak bir topun üçüne ihtiyaç duyduğunda, Yeni Zelandalı geniş bir atış ve ardından bir hayır- Lancashire’a ganimeti vermek için top.

Bununla birlikte, David’in altılı üçlüyü içeren 26 top 42’si, Lancashire’ın bu yılki Blast’ta yenilmemesi ve kendi evlerinde yüzde 100 rekorunu koruması açısından hayati önem taşıyordu.

Daha önce, Northants ilk vuruşu seçtikten sonra 153-6’lık bir skor elde ederken, Saif Zaib 41 topun 57’sini vurdu.

Yorkshire yenmek için 208 rekor hedefine koştu Durham Adam Lyth ve David Willey’nin sopayla oynadığı büyüleyici bir maçta Headingley’de.

David Willey, Yorkshire'ın Durham'a karşı zafer kazanmasına yardım etti

David Willey, Yorkshire’ın Durham’a karşı zafer kazanmasına yardım etti

Yorkshire, ilk olarak Durham’ın toplam 207-8’lik vuruşuyla sarsıldı, ilk olarak, açıcı Graham Clark’tan 37 top 65 ve kiralık Kent kalecisi Ollie Robinson’dan 34’te kariyerin en iyi 56’sı.

Ancak, İngiltere’nin çok yönlü oyuncusu Willey, evi altı kale ve 2.2 over ile görmeden önce, 33 topun 77’sinde 10 dörtlü ve üç altılı kovalamacayı geride bırakan solak açıcı Lyth tarafından hızla değişti. 39 teslimattan değil, 75’inde sekiz dörtlü ve üç altılı çarptı.

Oyun için Test ekibinden serbest bırakılmasının ardından İngiltere’nin Harry Brook’unu dört yıl kaybetmekten kurtulan Yorkshire, daha önce hiç 200’ü kovalamamıştı. Daha önceki en yüksek başarılı kovalamacaları 2005’te Derbyshire’a karşı 196 idi.

Worcestershire Brett D’Oliveira, 15 maçlık bir galibiyette rekabetin en iyisi 71’e ulaşırken, sezonun ilk Şok galibiyetini kutladı. birmingham ayılar New Road’da.

Rapids 20 overs’den 217-5’lik bir skor elde ederken D’Oliveira etkileyici 38 top vuruşunda üç altı ve altı dört attı – şimdiye kadarki en yüksek beşinci T20 toplamları.

D’Oliveira’ya, yarım asırda 22 vuruşla vuran Jack Haynes (53no) ve Bears’ın ev sahibi takımı raketle bitirmesinden sonra Yeni Zelandalı Colin Munro (21’de 41) tarafından mükemmel bir destek verildi.

Dillon Pennington’ın (3-30) yeni topuyla üç kapılı bir patlama, daha sonra bir Sam Hain rallisinden önce Bears’ı arka ayağa kaldırdı – orta dereceli topa vuran oyuncu 33 teslimattan 45’ini vurdu – takımı yalnızca 200’ün üzerine çıkarmaya yardımcı oldu 202-8’de hala bir şekilde yetersiz kalacak.

OBE ile ödüllendirildikten sonra taze olan Moeen Ali, Chennai Super Kings ile IPL’deki büyüsünün ardından kısa bir aradan sonra bu sezon ilk kez Worcestershire’ı yönetmeye geri döndü. 15 topta 16 gol atarken, topa sahip olanı 22 koşuya çıktı.

Güney Grubu

Will Smeed, sadece 41 top dışında parıldayan bir 94 ile erken gelişmiş yeteneğini bir kez daha hatırlattı. Somerset dokuz küçük kapı vuruşuyla kazanan yollara geri döndü Glamorgan Taunton’da.

Will Smeed, Somerset için değil 94'ü parçalayarak etkilemeye devam ediyor

Will Smeed, Somerset için değil 94’ü parçalayarak etkilemeye devam ediyor

Ziyaretçiler, kura atışını kaybettikten sonra 173-7’lik bir skor elde etti, eski Somerset oyuncusu Eddie Byrom 26 topta 37 top ile en yüksek skoru elde etti ve çok yönlü Ben Green 5-29 ile kariyerinin en iyi rakamları olduğunu iddia etti.

Buna karşılık, Somerset açılış oyuncuları Smeed ve Tom Banton (30’da 45), 9,2 fazladan tam 100’lük muhteşem bir duruş sergileyerek, yedek 5.5 fazlalık ile kapsamlı bir galibiyetin yolunu açtı.

Yirmi yaşındaki Smeed, unutulmaz bir sergide sekiz altılı ve altılı dörtlü patlattı. Sonuç Somerset’in ilk beş grup maçından dört galibiyet alarak zirvede kalmasına neden olurken, Glamorgan için bu beş maçta üçüncü bir yenilgi oldu.

Reigning Vitality Blast şampiyonları Kent sefil unvan savunmasına 32 maçlık bir yenilgiyle devam etti. Surrey Canterbury’de.

Spitfires, Surrey’i 159-6 ile sınırladıktan sonra, yanıt olarak 127-9’a düştüğü için bu sezon Blast maçlarının beşini de kaybetti.

Altı bowling oyuncusunun da en az bir kurban olduğunu iddia etmesiyle, Kent’in kovalamacasını boğan ve küçük kapıları paylaşan ziyaretçiler için kapsamlı ve tamamen hak edilmiş bir galibiyetti.

Reece Topley 3-24 ile Surrey’in en iyi rakamlarına sahipken, Chris Jordan 2-27 ile oynadı. Joe Denly, Kent için 44 yaptı, ancak giderek daha fazla mahkum olan bir kovalamaca sırasında gerçek bir destekten yoksundu.

Sam Curran 43 golle Surrey’nin en skorer ismi olurken, Jamie Overton 27 sayıyla galibiyeti konukseverlerin lehine çevirdi.

Hove’da, Ravi Bopara’nın kaptanının 36 top dışında 54 vuruşluk vuruşu yardımcı oldu susseks 2022 Patlama kampanyasının ilk yenilgisini orta seks.

Ravi Bopara, Sussex'i yenilmez bir yarım asırla zafere taşıdı

Ravi Bopara, Sussex’i yenilmez bir yarım asırla zafere taşıdı

Sussex, yağmurdan etkilenen bir yarışmayı beş kaleyle ve yedek üç topla kazandığı için Bopara, Harrison Ward tarafından 6.5’te 58’lik kesin bir altıncı küçük kapı kesintisiz standına katıldı.

Daha önce, Batı Hintli sol kol hızlı bowling oyuncusu Obed McCoy, Middlesex’in 163’e düştüğü sırada 4-30 iddia etti ve eski bowling oyuncusu Steven Finn de 3-29 ile atış yaptı. Joe Cracknell, 49 top 68 ile en yüksek skoru yaparken iki altılık ve sekiz dörtlü vurdu.

Rain, Sussex’in kovalamacasının başlangıcını geciktirerek, onları Duckworth-Lewis-Stern kurallarına göre kazanmak için 17’den 146’ya çıkardı ve bir aşamada 37-3’e düşmesine rağmen, Bopara gemiyi dengede tuttu ve Köpekbalıklarını zafere yönlendirmeye yardımcı oldu.

Güney Grubu maçında Gloucestershire ve essex yağmur nedeniyle top atılmadan terk edildi.
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12627322/vitality-blast-alex-hales-smashes-91-off-33-balls-as-nottinghamshire-crush-derbyshire

Yorum yapın

SMM Panel