“Virat Kohli’nin kariyerini mahvetmeye çalıştı”


Danimarkalı Kaneria, Chetan Sharma başkanlığındaki Hintli seçim komitesinin, görev süreleri boyunca şüpheli çağrılarla Virat Kohli’nin kariyerini raydan çıkarmaya çalıştığına inanıyor.

Eski Pakistan kriket oyuncusu, seçim panelinin Kohli’yi Hindistan Takımı kaptanlığından çıkarmada nasıl önemli bir rol oynadığına dikkat çekti. Ayrıca komitenin, form düşüşü sırasında yıldız vurucuya iyi davranmadığını ve ona sürekli fırsatlar sağlamadığını iddia etti.

YouTube kanalında konuşan Kaneria şunları söyledi:

“Seçici komite Virat Kohli’nin kariyerini mahvetmeye çalıştı. Formla mücadele ederken onu tutarlı bir şekilde seçmediler, seçici kriket oynamasına neden oldular. Kaptanlıktan belirsiz bir şekilde görevden alındı.

“Kohli’nin kovulması pek çok yalan içeriyordu. Oyuncu, görevden alınmasıyla ilgili kimseyle görüşmediğini kendisi açıkladı. Ancak bunun oyununu etkilemesine izin vermedi.”

youtube kapağı

Hindistan Kriket Kontrol Kurulu (BCCI), kısa süre önce tamamlanan T20 Dünya Kupası 2022’de taraflarının yarı finalden ayrılmasının ardından tüm üst düzey erkekler seçim komitesini görevden aldı. Bunun onayı 18 Kasım Cuma günü geldi.


“Chetan Sharma’nın görevi çok zayıftı” – Danimarkalı Kaneria, Hindistan komitesinin performansını eleştiriyor

Kaneria, Sharma’nın doğru kombinasyonu belirleyemediği için işinde başarısız olduğunu söylemeye devam etti. Panelin deneylerinde nasıl aşırıya kaçtığını, birçok farklı kaptanı ve oyuncuyu denediğini vurguladı.

Bu yaklaşım nedeniyle, birkaç hak eden oyuncunun ulusal tarafla tutarlı bir koşu elde edemediğini belirtti. Kaneria, yönetim kurulunun ileriye dönük kritik pozisyon için daha iyi bir aday bulması gerektiğini öne sürdü.

Eski bacak döndürücü ekledi:

“Eski kriketçiler kesinlikle kurulumun bir parçası olmalı. Ancak biraz kilolu oyunculara öncelik verilmeli. Chetan Sharma’nın görevi çok zayıftı.

“Seçimler sorgulanabilirdi ve bu kadar kısa sürede çok farklı kaptanlar atadı. Takımda olmayı hak eden oyuncular yeterince fırsat bulamadı.”

Raporlara göre BCCI, Hint kriket seçim komitesi başkanı Chetan Sharma da dahil olmak üzere tüm seçim komitesini görevden aldı.📸: Chetan Sharma #krikettwitter #Hindistan https://t.co/7q9SF6n2Fc

Özellikle, Hint kriket takımı geçen yıl sekiz farklı kaptanı denedi. Tarafın Asya Kupası ve T20 Dünya Kupası gibi çok uluslu etkinliklerdeki başarısızlıklarının da görevden alınmasına yol açtığı söyleniyor.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası

Sankalp Srivastava tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/tried-ruin-virat-kohli-s-career-former-pakistan-spinner-chetan-sharma-led-indian-selection-committee?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir