Viddal Riley: Cruiserweight, önümüzdeki 12 ay için başlık hedefini belirliyor | Boks Haberleri


Bir amatör olarak Viddal Riley, etkileyici bir madalya koleksiyonu ve diğer boks ödülleri topladı. Şimdi gözü profesyonel kariyerinin ilkinde.

24 yaşındaki oyuncu, Cumartesi günü Wembley Arena’da canlı yayınlanan BOXXER şovunda henüz ismi açıklanmayan bir rakiple karşılaşmak için ringe adım attığında iki yıl aradan sonra geri dönüş yolunda ikinci kez boy gösteriyor. Gökyüzü sporları.

Dört ay önce Willbeforce Shihepo karşısında bir puan galibiyeti, Riley’nin profesyonel rekorunu 5(2)-0’a çıkardı ve bu yenilmeyen başlangıcı sürdürmenin yanı sıra, eski ulusal şampiyon ve Avrupa Gençler Şampiyonası gümüş madalya sahibi, bir şut için rotasında kalmayı hedefliyor gelecek yıl içinde bir kemerde.

Riley, “Önümüzdeki 12 ay içinde bir unvan almak istiyorum” dedi. Gökyüzü sporları.

“Hangi başlığı bilmiyorum, parmağımı koymuyorum, ama oturma odama – ya da en azından babamın oturma odasına – koyacak bir şeyim olsun istiyorum, çünkü gerçekten odamı tutmuyorum. kupalar.

“Ama profesyonel olarak bir şey var; amatör olarak çok şeyim vardı, ‘bir profesyonel olarak bunu aldım’ deme zamanım oldu. Yani, önümüzdeki 12 ay, bunu başaracağım.”

Profesyonel çıkışını 2018’de yapan Riley, sakatlığı nedeniyle Şubat 2020’den beri sahalardan uzak tutulmuştu ve rahatsızlığının tam olarak ne olduğuyla ilgili ayrıntıları açıklamayı reddetse de, bunun kendisini engellemeye devam edecek bir şey olmadığı konusunda kararlı. ilerlemek.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Viddal Riley, üst üste beşinci galibiyetini almak için kıdemli Willbeforce Shihepo’ya karşı baskın bir performans sergiledi

Bu noktadan önce, Tijuana, Dubai ve Las Vegas gibi egzotik yerlerde savaşırken, maaşlı saflarda – Julio Manuel Gonzalez ve Mitchell Spangler’ın ilk turdaki duraklamaları da dahil olmak üzere – kariyerine yenilmez bir başlangıç ​​yapmakla meşguldü.

Gerçekten de, Shihepo’ya karşı galibiyet, profesyonelliğe geçişinden bu yana Riley’nin bu kıyılardaki ilk dövüşüydü ve o, Kell Brook ve Amir Khan’ın kin maçının alt kartındaki altı raunttan Londra’ya dönüşü için çok daha gelişmiş bir görüntü sözü verdi.

Riley, “Tam potansiyelimi biliyorum” dedi. “Bunu Shihepo savaşında göstermedim, ki bu anlaşılabilir bir durumdur – iki yıl sonra potansiyelinize ulaşamayacaksınız, ancak şu anda aktifim ve hazırım.

“Shihepo’yu oradan çıkarmamamın sebebi onu oradan çıkarmaya odaklanmış olmamdı. Oyunun adı boks, benim boks yapmam gerekiyor. Ben boks yaptığım sürece bunlar olacak.

Viddal Riley: Cruiserweight, önümüzdeki 12 ay için başlık hedefini belirliyor | Boks Haberleri

Çok şey yaşadım [of titles] amatör olarak, ‘bir profesyonel olarak bunu aldım’ deme zamanı. Yani, önümüzdeki 12 ay, bunu başaracağım.

viddal riley

“Mücadelenin boks yapmayı seçtiğim bölümlerinde daha başarılı oldum. Tepeyi düşünmeye başladığımda daha da uzaklaştı.

“Her neyi kovalarsan kovala, bu senden kaçıyor demektir, o yüzden kovalamaya çalışmıyorum. Zevk alacağım, Londra’da profesyonel olarak ilk dövüşüm, heyecanlıyım, giyinmekle ilgili. bir gösteri ve normalde bir gösteri yaparsam bir nakavt üretirim.”

Riley’nin Wembley Arena’daki dövüşü, gelecek vaadeden başka bir İngiliz kruvazörle aynı faturaya sahip, Richard Riakporhe, IBF yaptırım organı tarafından eliminatör olarak belirlenen bir yarışmada Fabio Turchi’yi alırken başrolde.

Riakporhe ile kendi kariyerleri mevcut yörüngelerinde devam ederse, kendilerini er ya da geç buluşacaklarını çok iyi biliyor, ancak daha çok kendi becerilerini geliştirmeye odaklanıyor.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Viddal Riley, Amir Khan’ın Kell Brook’a karşı PPV çatışmasının alt kartında Willbeforce Shihepo ile olan maçı için elektrikli bir giriş yaptı

Riley, “Her şey nasıl performans gösterdiğimle ilgili” dedi. “İstediğimi söyleyebilirim, ancak nasıl teslim ettiğim ve nasıl gösterdiğim bu.

“Richard’ın seviyesine yakın olduğumu gösteren performanslar gösteriyorsam, o zaman Richard düşündüğümden daha yakın olabilir. Her şey benim ilerlememle ilgili; bunun için acele etmiyorum, 24 yaşındayım, değilim” acele etmeye gerek yok.

“Olabileceğim en iyi boksör olmalıyım ve bu doğru rakipleri seçip zamanımı alarak.”
Kaynak : https://www.skysports.com/boxing/news/12040/12627615/viddal-riley-cruiserweight-sets-title-target-for-next-12-months

Yorum yapın

SMM Panel