“Ve sendeledim dostum; orada olduğu için minnettarım”


Klay Thompson Golden State Warriors’ın zafer geçit töreninin tartışmasız MVP’siydi. Kutlama sona erdikten haftalar sonra hayranların hala konuştuğu bir taraf gösterdi.

Belki de olay sırasında meydana gelen en büyük an, “Killa Klay”ın, müdahale sonrası yere düşen bir kadına yanlışlıkla çarpmasıydı. bir bölüm “Point Forward” bölümünde Thompson, anında viral hale gelen olayı çok komik bir şekilde hatırladı:

“Biraz zıplamaya, zıplamaya ve zıplamaya çalıştım… ve sendeledim, adamım. Sadece orada olduğu için minnettarım. Bana gerçekten haftalardır aldığım en iyi asisti attı. aşağı iniyordum.”

Klay Thompson, geçit töreninde kadını yere sererken: “Orada olduğu için minnettarım, bana haftalardır aldığım en iyi asisti attı, düşüyordum.”(The Point Forward Podcast aracılığıyla)

Thompson iki korkunç yara aldı ve iki yıldan fazla rehabilitasyonda kaldı. Geçen sezon oynadığı oyun genellikle tutarsız olmasına rağmen, playofflarda birkaç kapanış maçında muhteşemdi. Memphis Grizzlies ve Dallas Mavericks, kısmen “Game 6 Klay” nedeniyle Warriors tarafından elendi.

Vahşi kutlama, yaşadığı her şeyden sonra ham duygular sergileyen bir adam gösterdi. Şimdi altı NBA Finalinde oynadı ve dördünü kazandı.

Thompson, podcast’te bunun çok tatmin edici hissettiren başlık olduğunu söyledi.

Geçit töreni sırasında büyük bir tökezlemeden önce, Thompson kutlamadan önce teknesini sürerken şapkasını da kaybetti. Golden State Warriors’ın şutör guardı olayla ilgili şunları söyledi:

“Gerçekten acıttı beyler. Bahçedeki kapanış saniyesinden Vegas’a gidene kadar o sabaha kadar o şapka yanımdaydı ve o sabaha kadar uyandım ve ‘Geçit törenine tekneyle gideceğim’ dedim. Bundan daha destansı olamaz.’ Ve sonra yolculuğumda biraz alçakgönüllü olmak zorunda kaldım.

“İki tur attık ve çocuklarım ‘Dostum, geç kalacaksın. Unut gitsin. O gitti’ dediler.”

“Şapkamı kaybettim!” 😭Klay Thompson, Warriors geçit töreninden önce teknesinde şampiyonluk şapkasını kaybetti 💀(üzerinden @2cooI2blog)Klay Thompson gelecek sezon daha iyi olabilir

Klay Thompson'ın gelecek sezon daha iyi olması bekleniyor. [Photo: SBNation]
Klay Thompson’ın gelecek sezon daha iyi olması bekleniyor. [Photo: SBNation]

Klay Thompson, Boston Celtics’e karşı şampiyonluğu kazandıktan hemen sonra Steph Curry’ye tek yaptıklarının üçlük atmak ve şampiyonluk kazanmak olduğunu söyledi. Bu doğruydu, ama aynı zamanda birkaç şeyi fazla basitleştirdi.

“Tek yaptığımız üçlük atmak ve şampiyonluk kazanmak!” 😂Klay Thompson, Steph Curry ile kutluyor

Beş kez All-Star’da herkesin beklediği inişli çıkışlı bir sezon geçirdi. Özellikle atletik rakiplere karşı savunmada mücadele etti. NBA Finallerinde Celtics yıldızları Jaylen Brown ve Jayson Tatum onun peşinden gitti.

Araştırmaların çoğu, Aşil veya ACL gibi sakatlıklardan kurtulan oyuncuların 2. sezonlarında daha iyi performans ölçütlerine sahip olacağını öne sürüyor: Klay Thompson gelecek yıl daha da iyi olmalı. İnsanlar özgür ajans sürecini incelerken dikkate alınması gereken bir şey. #DubNation

Thompson şampiyonluk turunda şut denemelerinin sadece %35.6’sını yaptı ve beklenen 6. Oyun patlamasının gerisinde kaldı. Ancak onun varlığı Warriors için çok önemliydi. Mücadelelerine rağmen, Celtics ve tüm playoff rakipleri onu yalnız bırakmadı.

Gelecek sezona tam bir eğitim kampı ve sezon öncesi ile girerken işler daha iyiye doğru değişebilir.


Joseph Schiefelbein tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/news-and-i-went-stumbling-man-i-m-just-grateful-there-klay-thompson-hilariously-recalls-accidentally-hitting-woman-golden-state-warriors-victory-parade?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir