Ustalar: Rory McIlroy, Augusta National’da ard arda 73’lük galibiyetlerin ardından Grand Slam’de kaldı | Golf Haberleri


Rory McIlroy, Tiger Woods’tan bu yana Grand Slam kariyerini tamamlayan altıncı ve ilk golfçü olmak istiyor; Kuzey İrlandalı, Augusta National’da art arda 73 tur attı – The Masters’ı hafta sonu boyunca yalnızca Sky Sports Golf’te canlı izleyin

Son Güncelleme: 09/04/22 1:24am


Rory McIlroy, Augusta National'da art arda 73'lük galibiyetlerin ardından Grand Slam'de kaldı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Rory McIlroy, Augusta National’da art arda 73’lük galibiyetlerin ardından Grand Slam’de kaldı.

Rory McIlroy, Augusta National’da art arda 73’lük galibiyetlerin ardından Grand Slam’de kaldı.

Rory McIlroy, Augusta National’da hafta sonunu güvenli bir şekilde geçirmek için dokuzuncu bir vuruştan geri döndükten sonra kariyeri Grand Slam’i tamamlamak için çekişmeye devam ediyor.

McIlroy, onuncu delikten iki deliğin boşluğuna üç atış yaptıktan sonra ikinci yıl için kesmeyi kaçırma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı, ancak arka arkaya ikinci bir 73’ü kurtarmak için kapanış şeridinde iki kuş kaydetti.

McIlroy, “Zorluktan zevk alıyorum, büyük şampiyona golfü bununla ilgili” dedi. “Kolay değil ve kolay olması gerekmiyor. Bence yarın da koşullar oldukça benzer görünüyor, bu yüzden bunu dört gözle bekliyorum.

McIlroy, Valero Texas Open'da kaçırılan bir kesintinin arkasından haftaya geldi

McIlroy, Valero Texas Open’da kaçırılan bir kesintinin arkasından haftaya geldi

“Günün sonunda birileri dört ya da beşin altına düşebilir, ama hala oradaymışım gibi hissediyorum. Yarın dışarı çıkıyorsun ve iyi bir dokuzuncu oynuyorsun ve birdenbire haklısın. İyi bir pozisyondayım. En azından birkaç şut daha iyi olmak isterdim, ama hala oradayım.”

Güne altı vuruş önde başlayan McIlroy, ilk etapta 10 metrelik bir fırsatı kaçırdı, ancak ikinci anda ani bir sürüşten toparlandı ve yakın mesafeye atış yaptı ve bir kuş kaydetti.

Üç kez Masters şampiyonu Nick Faldo, McIlroy'un büyük anlarda vuruşuna yeterince güvenmediği için

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Üç kez Masters şampiyonu Nick Faldo, McIlroy’un büyük anlarda vuruşuna yeterince güvenmediği için “kendini yere serdiğine” inanıyor

Üç kez Masters şampiyonu Nick Faldo, McIlroy’un büyük anlarda vuruşuna yeterince güvenmediği için “kendini yere serdiğine” inanıyor

Eski dünya No 1, üçüncüde bir bogey’den kaçınmak için 15 fitlik bir delik açtı, yalnızca beşinci tepedeki ağaçları bulmak için ve ardından eşit tasarruf etmek için yeşilin hemen altından yukarı ve aşağı inemedi.

McIlroy sekiz fitlik bir şansı onuncu sırada eşit olarak kurtarmak için harcadı ve sonraki par-dörtünü iki katına çıkardı, yaklaşımı ve 20 fitten üçlük atmasıyla greenside sığınağı buldu, bu da 32 yıllık kaymayı dörde gördü. turnuva.

Ustalar – Canlı

9 Nisan 2022, 19:30

canlı

Dört kez majör şampiyon, par-beş 13’te bir şut almak için beş ayaktan delindi, ancak par-beş 15.’den yararlanamadı, ancak tee vuruşunu par- üç sonraki günün üçüncü birdie kurmak.

McIlroy, sonunda eşit bir tasarruf sağlamak için kumdan çabaladı ve 20 kez PGA Tour’un zorlu koşulları ele alma şekli için golf topunda bir değişiklik olduğunu kabul ederek, hafta sonuna iki kez girdi.

McIlroy, bu hafta Grand Slam kariyerini tamamlamak için sekizinci girişimini yapıyor.

McIlroy, bu hafta Grand Slam kariyerini tamamlamak için sekizinci girişimini yapıyor.

McIlroy, “Daha spinli bir golf topu oynuyordum ve bu işleri çok daha zor hale getirirdi,” diye ekledi. “Çok daha fazla rüzgar çalmalıydım. Evet, aslında son birkaç gündür gerçekten çok faydalı oldu.

“Bu yıl çok rüzgarda oynadık. Bu yıl Abu Dhabi’de oynadım ve gerçekten rüzgarlıydı. Bay Hill rüzgarlıydı. Oyuncular açıkçası çok rüzgarlıydı. San Antonio rüzgarlıydı. Rüzgarın bazı özellikleri büyüttüğünü düşünüyorum.” o topun sahip olduğu.

“Sadece 160 yarda altı demiri kırmaya yetmiştim. Yedi demirle tam vuruş yapıp yine aynı atışı yapabildiğimi hissetmek istedim. Bu yüzden daha düşük bir dönen topa gittim ve bu hafta yardımcı oldu.”

The Masters’ı bu hafta sonu özel olarak Sky Sports Golf’te canlı olarak izleyin, kırmızı düğme ile sunulan dört tur boyunca ek beslemeler ve bonus aksiyonlar.

Ustalar: Rory McIlroy, Augusta National'da ard arda 73'lük galibiyetlerin ardından Grand Slam'de kaldı | Golf Haberleri

En iyi fiyatları alın ve Birleşik Krallık ve İrlanda genelinde 1.700 kurstan birinde bir tur rezervasyonu yapın
Kaynak : https://www.skysports.com/golf/news/12040/12585686/the-masters-rory-mcilroy-remains-in-grand-slam-contention-after-successive-73s-at-augusta-national

Yorum yapın