Usta yorumcudan flaş Vitor Pereira sözleri! “Antwerp maçını kazanamazsa taraftar…”

Sezona üstünlük parolasıyla başlayan Fenerbahçe, son dönemde büyük bir düşüş içine girdi. Deplasmanda alınan Trabzonspor yenilgisiyle liderliği kaptıran sarı-lacivertliler, gerisinde Alanyaspor ve Konyaspor’a kaybetti ve zirvenin 7 puan gerisine düştü.

Alınan fena sonuçların yanı sıra oynanan futbol, Pereira’nın geleceğini tartışmaya açtı. Sarı-lacivertli camiada Portekizli hoca ile yolların ayrılması gerektiğini düşünen bir kesim var. Sabahtan Gazetesi’nin ressam kalemi Gürcan Bilgiç, Fenerbahçe ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. İşte detaylar…

Fenerbahçe yönetimi kötü sonuçların ardından hoca arayışında mı?

Eğer araştırma yapmıyorlarsa “ders” almamışlar demektir. Çünkü geçen 11 hafta ve Avrupa Ligi’nde oynanan maçlardaki performans gösterdi ki bu oyun daha iyiye gitmiyor.

Tekrar 11 haftadaki sayılara baktığımız zaman geçen sezonlardan daha fena durumda.

Ekip ne ofansif ne de defansif olarak daha iyi. Dahası yeni transferlerle daha alternatifli ayla geldiler.

Pereira’nın sonuçlardan önce takımın oyununu geliştirip, özel oyuncuları da (İrfan Can-Mesut) sorumluluk almaya yönlendirmesi zorunlu. Çünkü daha önünde Galatasaray ve Beşiktaş maçları da var.

Antwerp maçının önemi sizce nedir? Sonucunda neler olabilir?

Bu maçı kazanamazlarsa pazar gününü de tehlikeye sokarlar. Çünkü Kadıköy’deki Kayseri karşılaşmasına 3 maç defalarca kaybetmiş, liderlikten olmuş takımın coşmuş ve sabırsız taraftarı gelecek.

Antwerp galibiyeti tribünleri dolduracak Fenerbahçelilerin birazcık olsun mutsuzluğunu dindirip, takıma duydukları güveni artırır.

Umarım bunu içten çözümleme edip, “Ne o, Avrupa şampiyonu mu olacağız” mantalitesiyle değerlendirmezler. Psikolojik bir maç olacak. Şayet de sezonu Fenerbahçe için her tarafta başlatacak.

Yorum yapın