Usta yazar Ömer Üründül’den flaş Berke Özer sözleri!

F.Bahçe 90 dakika tempolu, presli bir futbol sergiledi. Fakat yoğun baskıda üretkenlik yoktu. Bunun muhalif açısından birinci nedeni Kayserispor’un iyi yerleşimli, alan daraltan savunma kurgusu uygulaması ve bütün oyuncuları ile dayanıklı bir futbol sergilemesiydi.

F.Bahçe açısından ikinci kayda değer nedense; dün geceki kadro yapısı açısından kanatsız bir takımın sahada oluşuydu. Kapalı savunmalara karşısında kanat forvetiniz yahut, arızaya uğratmak tesadüflere bağlıdır. Bu tabloda yoğun hamle girişimleri, kısır bir döngü oluşturdu.

Kaçan penaltıdan sonradan kornerden skor dezavantajına düşüldü. F.Bahçe maçı bırakmadan baskısına devam ediyordu. Sonuçta önce ayrım bire indi, daha sonra da son saniye penaltısı ile oysa 1 puan kurtarılabildi.

Maçın geneline baktığımızda bu değin baskın oynayan bir takımın hazırlanmış tek atakla pozisyonu yok. Penaltıyı saymazsak, 3 top direkten döndü. Bu natürel fakat şanssızlıktı.

Lakin bunların hiçbiri bir organizasyon sonucu değildi. Yalnızca Zajc’ın güzel golü hazırlanmış bir pozisyonla geldi. Natürel eğer sisteminiz oturmamışsa, sürekli kadrolar değişirse, bundan başka kanat forvetiniz yoksa yapacak bir şey kalmıyor. Açgözlü ve baskılı oyun her şeye tatmin edici gelmiyor.

Son 4 maçta 11 puan kaybeden bir takımın bundan böyle şampiyonluktan bahsetmesi olası yok. Hele ama Trabzon’la olan fark 10’a çıkmışsa… Antwerp maçından sonradan yeniden methiyeler düzüldü.

Ama o ekstra bir geceydi. Benim o maçtaki yazı başlığım şöyleydi: “Her şey toz pembe değil.” Bu reel dün bir defa daha su üstüne çıktı. Ayrıca Berke’nin ilk maçını izledikten sonra, “Bu kaleci ile F.Bahçe hedefe varamaz” diye yazdım. Çünkü son derece acemi bir genç.

Yorum yapın