“Uluslararası krikette şansınızı denemelisiniz”


Bangladeş’in ODI kaptanı Tamim Iqbal, ziyaretçilerin Pazar günü Guyana’da Batı Hint Adaları’na karşı yağmurla sınırlandırılmış bir ilk ODI kazanmasının ardından beş melon şablonunu destekledi.

Ziyaretçilerin bowling oyuncuları, oyun 41’e indirildikten sonra Batı Hint Adaları’nı 149/9 ile sınırlamak için son derece iyi yaptı. Shoriful Islam ve Mehidy Hasan, sırasıyla 4-34 ve 3-36 rakamlarıyla geri dönen Bangladeş bowling oyuncularının seçimi oldu.

Shakib Al Hasan dizi için müsait olmadığında, İkbal beş bowlingçi ile gitti, Bangladeş tarafından takip edilmeyen bir şablon. Maç sonrası düzenlediği basın toplantısında da aynı şeyi açıklayan emektar açıcı şunları söyledi:

Fazladan bir topa vuran oyuncu mu yoksa fazladan bir melon mu oynayacağımız konusunda çok fazla tartışma vardı. Fazladan bir topa vuran oyuncu oynarsak, güvenli bir çağrı olurdu, ancak uluslararası krikette şansınızı denemelisiniz. Ya bir topa vuran oyuncu ya da bir melon ile gitmeliyiz. Benim için, ODI formatında, beş uygun bowling oyuncusuna sahip olmalısınız ve umarım tüm topa vuran oyuncular sorumluluk alır ve oyunu bitirir.”

Bangladeş vurucuları, bowling oyuncularını desteklemekte başarılı oldular, hedefi 31,5 fazladan ve yedek altı küçük kapıyla kovaladılar. Kaptan İkbal (33), Najmul Shanto (37) ve Mahmudullah (41*) turistleri evlerine götürdü.


“Bu tür fırsatlar gelmeyecek” – Najmul Shanto’da Tamim Iqbal

Birkaç ilk seçenek oyuncunun müsait olmaması, kenar oyuncuların kendileri için bir dava açması için iyi bir fırsattı.

Formda Anamul Haque’nin önünde seçilen Shanto, başlangıcını büyük bir skora dönüştüremedi. 46 teslimattan 37 puan aldı ancak takımını evini göremedi.

Tamim Iqbal, Rajshahi’den gelen genç oyuncunun bu fırsattan en iyi şekilde yararlanmadığı için hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

İkbal, “Altı topa vuran oyuncu olduğunda, kim gelirse o devam etmeli. Shanto bugün oyunu bitirmek için harika bir fırsat yakaladı ve bence bu tür fırsatlar kaçmayacağı için çok hayal kırıklığına uğramalı” dedi. gelmek. … Shakib ve Mushfiq ve Yasir geri döndüğünde, muhtemelen yerini alacaklar, bu yüzden bu tür bir fırsat geldiğinde, onu iki elinizle yakalamanız gerekiyor.”

İyileştirme için bolca alana sahip olan Bangladeş, Çarşamba günü Batı Hint Adaları’na karşı ikinci ODI’de ivmesini sürdürmeye çalışacak.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-you-take-chances-international-cricket-tamim-iqbal-backs-bangladesh-s-decision-play-5-bowlers?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir