Ufukta Goodwood veya Deauville ile İrlandalı Oaks’ın Rogue Millennium için planı rafa kaldırıldı | Yarış HaberleriUfukta Goodwood veya Deauville ile İrlandalı Oaks'ın Rogue Millennium için planı rafa kaldırıldı | Yarış Haberleri

Rogue Millennium, eğitmen Tom Clover’ın onu Irish Oaks’taki olası bir eğimden çıkardığına karar verdikten sonra bir sonraki nişanı için Fransa’ya gidebilir.

Yediden Salıya kadar Epsom’daki Cazoo Oaks’ta sondan bir önceki yarışında, Dubawi’nin kızı, Newcastle’daki bir Grup Üç yarışmasında Poptronic’i 10 furlong üzerinde uzun koşuda ikinci sırada bitirdiğinde, daha sonra ilk dört mevsim koşusu için seyahate çıkarıldı.

Cumartesi günü Curragh’daki Juddmonte Irish Oaks’ta bir nişanı olmasına rağmen, Clover ona biraz daha zaman verecek.

Newmarket işleyicisi, “Rogue Millennium, girişi olmasına rağmen Irish Oaks’a gitmeyecek” dedi.

“Newcastle’daki Hoppings Stakes’ten sonra padokta küçük bir haftası vardı. Nassau’ya gitsek de gitmesek de – ve zemin kolaysa Goodwood’u düşünebiliriz – yoksa Deauville’e gidebiliriz.

“Ağustos ayında birkaç Grup yarışı var ve bunlardan birine gidebiliriz.”

Bu arada, sahadaki üç başlangıcından ikisini kazanan keskin genç Rogue Spirit, önümüzdeki hafta sonu Newbury’de değerli Weatherbys Süper Sprint’te koşmaya hazırlanıyor.

Dark Angel gelding, geçen ay Wolverhampton’da beş kürklü bir acemi yarışının üç kat kolay bir galibiydi ve Clover hafta boyunca bir eserde gördüklerini beğendi.

Dedi ki: “Rogue Spirit, önümüzdeki Cumartesi Süper Sprint için hala rotada.

“Çarşamba günü sulu dörtnala beş furlong üzerinde çok iyi çalıştı ve iyi durumda görünüyor.

“Parmaklarımız çarpıştı, her şey yolunda olduğu için Newbury’ye gideceğiz ve o orada büyük bir yarış yapacak.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12649379/irish-oaks-plan-shelved-for-rogue-millennium-with-goodwood-or-deauville-on-the-horizon

SMM Panel PDF Kitap indir