UFC Saman Sıklet Şampiyonu Zhang Weili, kendisinin ve Çin’deki MMA sporunun popülaritesi hakkında konuşuyor


Zhang Weili, Çin’deki MMA sahnesinde büyük bir etkiye sahipti.

Zhang Weili kısa süre önce Carla Esparza’yı UFC kadınlar saman siklet şampiyonasını yeniden kazanması için teklif etti ve sonunda spordan emekli olduğunda UFC Onur Listesi’ne alınacak.

Weili, UFC Fight Night 215’in kulisindeydi ve çeşitli konularda muhabirlerle konuştu. Basınla konuşurken, UFC şampiyonu olmasına rağmen kendisini bir ünlü olarak görmediğinden bahsetti:

“Kendimi bir ünlü olarak düşünmüyorum, sanmıyorum. Ben sadece bir MMA dövüşçüsüyüm.”

“Magnum”, New York, New York’taki Madison Square Garden’da Esparza ile dövüştüğünde ortaya çıkan popüler bir dövüşçü. Daha sonra sporun Çin’de büyümeye devam ettiğini ekledi:

“Gittikçe daha fazla insan bu spora giriyor ve eğitime başlıyor. Ve gelecekte Çin’de spor olarak MMA’nın gelişeceğine inanıyorum. Çin’in Şanghay’da PI’si (UFC Performans Enstitüsü) var. Çinli bir dövüşçünün gelişmesi çok önemli. ve ilerlemek.”

İki kez kadın hasır siklet şampiyonu, UFC 281’de dövüştüğünde hayranlar arasında popülerdi. Amerikalı ‘Kurabiye Canavarı’na meydan okurken hayranlar ezici bir çoğunlukla onun lehineydi.

Tüm medya karmaşasına göz atın:

youtube kapağı

Zhang Weili ilk şampiyonluk savunmasında kiminle dövüşecek?

“Bugün gerçekleşmiş bir rüya gibi. Her gün ve her gece bu anın hayalini kuruyorum.” – Zhang Weili, UFC saman siklet şampiyonluğunu geri kazandıktan sonra 🫶#UFC281

Zhang Weili artık kadınlar hasır siklet şampiyonasını yeniden kazandığına göre, ilk şampiyonluk savunmasında terfinin onu kiminle karşı karşıya getirdiğini görmek ilginç olacak. Bir unvan vuruşunu hak ettiklerine dair güçlü bir iddia oluşturan pek çok dövüşçü oldu.

“2018’de UFC’ye katıldığından beri Magnum’un dövüşlerinin hepsi heyecan verici. Eski kadın hasır siklet şampiyonu Joanna Jedrzejczyk ile yaptığı ilk dövüş, muhtemelen UFC tarihindeki en büyük kadın dövüşü.

Uzun yarışmacı listesi, özellikle son yıllarda çok sayıda saman siklet şampiyonluk rövanşı olduğu düşünüldüğünde, hoş bir değişiklik. Rose Namajunas, Jedrzejczyk ve “Magnum” birbiriyle iki kez savaştı ve bu da zaman zaman bölümü esasen ayakta tuttu.

Kadın hasır siklet şampiyonu, farklı biriyle dövüşmek istediğine karar verebilir ve ilk şampiyonluk savunması için Amanda Lemos ile dövüşmeyi seçebilir. Ancak, “Magnum” ve “Thug Rose” 3 de bir seçenek olabilir çünkü bu, şampiyonun UFC kariyerindeki tek kaybının intikamını almasına olanak tanır.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-i-think-celebrity-ufc-strawweight-champion-zhang-weili-talks-popularity-sport-mma-china?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir