UFC 273: TJ Dillashaw, Aljamain Sterling’in çağrısına yanıt verdi


TJ Dillashaw, Aljamain Sterling’in kendisini aramasının ardından UFC horoz siklet şampiyonluğuna üçüncü kez girmek istiyor. Eski iki kez horoz siklet şampiyonu, üçüncü kez UFC altınını da yakalayacağını iddia ediyor. ‘Funkmaster’ın açıklamalarının hemen ardından Dillashaw Twitter’da şunları yazdı:

“Yakında geliyor! 3X Bantamweight Şampiyonu”

Yakında gelecek! 3X Bantamweight Şampiyonu ?? #ufc273

UFC 273’e katılan Dillashaw, mekandan ‘Babasının evi’ olduğunu iddia eden bir tweet yükledi.

Aljamain Sterling, UFC 273’te baş rol oyuncusu olarak görev yapan, merakla beklenen bir unvan birleştiricide Petr Yan ile karşılaştı. ‘Funkmaster’, çekişmeli bir bölünmüş karar galibiyetine doğru yol aldı ve sonunda küçük siklet tahtındaki iddiasını meşrulaştırdı. 32 yaşındaki oyuncu, TJ Dillashaw’a hemen “Pillashaw” ve “Needleshaw” adını verdiği bir çağrı yaptı.

Sterling’in dövüş sonrası sekizgen röportajını aşağıdan izleyin:

UFC 273: TJ Dillashaw, Aljamain Sterling'in çağrısına yanıt verdi

Çağrıya yanıt veren Dillashaw şunları söyledi:

“Açıklaman için teşekkürler benim küçük kaltağım. Şampiyon rolü yaparak eğlenmeni umuyorum. Her zaman söylediğim gibi, baban evde, o kemeri al. Kolay gelsin.”

Eski şampiyonun Sterling’in açıklamalarına verdiği yanıtı aşağıda izleyin:


Aljamain Sterling, TJ Dillashaw’ın UFC tarihindeki en horoz siklet galibiyetiyle eşleşen bir zafer eksik

‘Funkmaster’ UFC yolculuğuna iki ardışık bölünmüş karar kaybıyla kapatılan dört dövüşlük bir galibiyet serisi ile başladı. Jiu-jitsu sihirbazı daha sonra, UFC 259’da Petr Yan’a karşı unvan çekişmesine girdiğini gören beş maçlık bir galibiyet serisi kurmadan önce sonraki beşinde 2-3’e gitti.

Sterling, UFC tarihinde Yan’dan vahşi bir yasadışı diz yedikten sonra DQ aracılığıyla şampiyon olan ilk dövüşçü oldu. Pek çok kişi onun ufak tefek siklet unvanıyla ilgili iddiasını sorgularken, ‘Funkmaster’ rövanşta Rusları yenerek şüphecileri rahatlattı.

32 yaşındaki oyuncunun şimdi 135 librede on iki zaferi var, biri eksik. TJ Dillashaw’ın en çok horoz siklet galibiyet rekoru UFC tarihinde. Dillashaw, UFC kariyeri boyunca on üç horoz siklet zaferi ve iki unvan saltanatı elde etti.

Aljamain Sterling, UFC horoz siklet olarak 12. galibiyetini elde etti ve bu, bölüm tarihindeki ikinci en büyük ikinci oldu (Dillashaw, 13). #UFC273

Bununla birlikte, eski şampiyonun muhteşem rekoru, 2019’da uzaklaştırılması nedeniyle sonsuza kadar leke taşıyacak. USADA, Henry Cejudo’ya karşı şampiyonluk maçı öncesinde EPO için pozitif test ettikten sonra Dillashaw’a iki yıl men cezası verdi. 36 yaşındaki oyuncu, geçen yıl Cory Sandhagen karşısında bölünmüş bir galibiyet alarak geri dönüş yaptı.

USADA, yasaklı madde EPO için pozitif test ettiği için eski UFC şampiyonu TJ Dillashaw’ı iki yıl askıya aldı. Az önce ajans tarafından açıklandı.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-ufc-273-t-j-dillashaw-responds-aljamain-sterling-s-call-out?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın