Tyson Fury, Dillian Whyte’a Daniel Dubois ile yüzleşmesini tavsiye etti


Tyson Fury, Dillian Whyte’ın Daniel Dubois ile tamamen İngiliz ağır siklet sümüklüböceklerinde karşılaşmasını izlemek için para ödeyecekti. ‘Çingene Kralı’, Whyte’a 10 yaşındaki genç Dubois ile yüzleşmesini tavsiye ederken bunu söyledi.

‘The Body Snatcher’, Nisan ayında Fury’nin elindeki altıncı tur teknik nakavt yenilgisinden geliyor. Ancak ikincisi, 34 yaşındaki Whyte için ringin içinde ‘Dynamite’ ile karşılaşmanın ve kendini kurtarmanın en iyisi olduğuna inanıyor.

24 yaşındaki Dubois, geçen hafta sonu Trevor Bryan’a karşı çarpıcı bir nakavt zaferiyle WBA (Normal) Ağır Siklet Şampiyonu oldu.

Fury, olası Whyte-Dubois eşleşmesinin İngiliz boksu için “harika” olacağını düşünüyor. WBC Ağır Siklet Şampiyonu, Unibet Lowdown podcast’indeki bir röportajda şunları söyledi:

“Ben Dillian Whyte olsam, bu dövüşe katılmayı çok isterim çünkü, gelmiş geçmiş en iyi dövüşçüye karşı bir kayıp veriyorsun ve kendini kurtaracaksın ve bunu yapmanın (dövüşmekten) daha iyi bir yolu var. genç adam, bir dünya şampiyonu ve herkes onu izleyecek.”

Devam etti:

“Harika bir dövüş ve Dillian Whyte’ı ve Daniel’i alması için kesinlikle teşvik ediyorum. İngiliz boksu için harika bir dövüş. Ben, kesinlikle bunun için bir izleme başına ödeme satın alacağım. ”

Tyson Fury’nin tam röportajını izleyin:

youtube kapağı

Dubois artık Ukraynalı Oleksandr Usyk’in WBA (Süper) Ağır Siklet Ünvanı için zorunlu rakip. İkincisinin ağustos ortasında Anthony Joshua’ya karşı dünya şampiyonluğunu koruyacağı bildiriliyor.

Bununla birlikte, Dubois’in şampiyonluk şansı için en erken 2022’nin sonlarına kadar beklemesi gerekecekti. Bryan’a karşı kazandığı zaferden bu yana Dubois, Whyte dahil olmak üzere ağır siklet bölümünün büyük köpekleriyle savaşma arzusunu çok dile getirdi.

Tyson Fury geri dönüyor

Tyson Fury, vatandaşı Dillian Whyte’ı nakavt ettikten sonra profesyonel boksu bıraktığını defalarca iddia etti. Ancak henüz WBC unvanını boşaltmadığı ve her zamanki gibi antrenman yaptığı için geri dönüş için hazır olduğuna dair spekülasyonlar olgunlaştı.

Salı günü, 33 yaşındaki İngiliz, dövüş günlerinin geride kalmadığına dair en güçlü ipucunu verdi.

En son UniBet Lowdown podcast bölümünde Fury, kendisinin ve organizatörü Frank Warren’ın başka bir unutulmaz dövüş için planlar formüle ettiğini açıkladı.

“Çok heyecan verici haberlerimiz var. Sanırım dünya bir eylem planı bekliyordu ve Londra’da güzel bir İtalyan yemeği yedik. Birçok şey hakkında uzun uzun konuştuk.”


Akshay Saraswat tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/pro-boxing/news-tyson-fury-advises-dillian-whyte-face-daniel-dubois?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir