Tyler Adams’tan Leeds United’a: Jesse Marsch yeteneğini 15 yaşında gördü ve New York’tan Leipzig’e kadar devam eden bir bağ | Futbol Haberleri


Leeds United’ın RB Leipzig’den Tyler Adams’ı transfer etme konusundaki ilgisi tahmin edilemezdi çünkü Amerika Birleşik Devletleri uluslararası oyuncusu Jesse Marsch için eski bir oyuncudan çok daha fazlası. Aralarındaki bağ yıllar önce kurulmuştu.

2020’de Red Bull Salzburg’dan sorumlu olduğu süre boyunca Marsch ile konuşurken bu açıktı. Konuşmanın konusu kaçınılmaz olarak Erling Haaland’a kaydı. Kısa süre sonra onu anavatanından genç bir yeteneğe kaydıran Marsch’tı.

Tonlarca yetenekli oyuncuyla çalıştım” dedi. Gökyüzü sporları.

ABD'li orta saha oyuncusu Tyler Adams, ortada, 1 Haziran 2022 Çarşamba, Cincinnati'de Fas'a karşı oynanacak hazırlık maçının ilk yarısı öncesinde milli marşları temsil ediyor.  (AP Fotoğraf/Jeff Dean)
Resim:
Tyler Adams’ın yeteneği, orta saha oyuncusu henüz 15 yaşındayken Jesse Marsch tarafından fark edildi.

“Ama onlarda bir şeyler olduğunu hemen görebileceğiniz, her şey onların zihniyetleriyle, başarı olarak gördükleri şeylerle ilgili. Günlük olarak yaptıkları iş, gelişme sevgileri, aşk sevgileri. rekabetçilikleri, korkusuzlukları.

“Dürüst olmak gerekirse, koçluk yaptığım ve bunu gördüğüm ilk oyuncu Tyler Adams’dı. Onunla 15 yaşında tanıştım. Onu bir oyun oynarken izledim. Maçtan sonra onunla 10 dakikalık bir konuşma yaptım. ve kendi kendime, ‘Bu çocuk devasa olacak’ dedim.

“15 yaşındayken, çoğunlukla zihinsel ve zeka perspektifinden, ne gerekiyorsa yapmak için araçlara sahip olduğunu görmek çok kolaydı. Açıkçası, yetenek konusunda demlenmeleri gerekiyor, ancak sonuçta, zihniyetlerinden çok zihniyetleri ile ilgili. gerçek yetenekleri hakkında yapar.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Leeds United kaptanı Liam Cooper, yeni Premier Lig sezonuna gitmek için can atıyor.

Çift o sırada New York’taydı. Marsch, New York Red Bulls baş antrenörüydü. Adams orada akademideydi. Potansiyeli Marsch için o kadar açıktı ki, ona kulüpteki ilk maçına henüz 16 yaşında Chelsea’ye karşı bir hazırlık maçında çıktı.

Adams sadece oynamakla kalmadı, aynı zamanda 4-2’lik bir galibiyette gol attı ve ertesi yıl MLS’deki ilk maçına çıktı. 2021’de Marsch’ın gelişimindeki rolü hakkında onunla konuşurken, menajerini bu kadar etkileyen 10 dakikalık konuşmada ne söylediğini hatırlamıyor.

Ama o zamandan beri olanlarda Marsch’ın rolünü unutamıyor.

Adams, “Jesse, sistemden geçerken benim için çok etkili bir figürdü” dedi. Gökyüzü sporları. “Akademiden gelirken, sonunda beni profesyonel bir sözleşme imzalamaya ikna eden kişi oydu.

“Benim oynadığım tonlarca oyunu izlemeden önce benim için bir planı vardı. Kendime ve yeteneklerime inanmamı sağlayan ve başarılı olursam bunun bu sistem aracılığıyla olacağına beni ikna eden bir planı vardı. Her şey işe yaradı. dışarı.

“O bana güveniyordu ve ben ona güvendim.”

Adams kendini adayarak inancın karşılığını verdi. Psikoloji okuma kararı bile daha iyi olma arzusundan kaynaklandı. “Futbol oynamak olan günlük hayatımla ilgili olacağını biliyordum. Şimdi bana yardımcı olabileceği noktadayım.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Leeds United taraftarları Kalvin Phillips’in ayrılmasıyla ilgili hayal kırıklıklarını dile getirdi

Adams 15 yaşındayken, Chelsea maçı 16 yaşında ve MLS maçı 17 yaşında iken bu konuşmadan sonra, Amerika Birleşik Devletleri için ilk üst düzey şapkası 18 yaşında geldi. Ertesi yıl Ralf Rangnick’e yardım etmek için Leipzig’e giden Marsch oldu. Bundesliga’da.

Adams takıma Ocak ayında katıldı. Tıpkı planladıkları gibi.

“MLS’de sözleşmemi imzaladığımda, hedefimin Avrupa’da oynamak olduğunu konuşmuştuk ve o da benim hedefimin bu olduğunu biliyordu. Sonunda beni Avrupa’ya atlamaya hazırlamak için Amerika’da mümkün olan her şekilde başarılı olmamı istedi. “

O sezonun sonunda Marsch’ın Salzburg’a taşınmasıyla birlikte tekrar ayrıldılar. Adams, Rangnick’in halefi Julian Nagelsmann altında gelişmeye devam etti, taktiksel olarak gelişmek zorunda kaldı, geniş oynadı ya da onun dediği gibi, Alman altında “altı veya sekiz melez” olarak.

Bir sonraki birleşme, Marsch geçen sezon Leipzig’e döndüğünde geldi.

Bu kalış kısaydı ama ilişki devam ediyor.

Adams, “Bugüne kadar harika bir ilişkimiz var” dedi. “Çok konuşuyoruz. Her zaman iletişim halindeyiz. Geldiğimde Leipzig’de olması benim için harikaydı çünkü geçiş benim için çok kolay oldu. Bunun için çok minnettardım.”

Leeds, bir sonraki bağlantılarının en verimli olacağını umacaktır.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12646068/tyler-adams-to-leeds-united-jesse-marsch-saw-his-talent-at-15-and-from-new-york-to-leipzig-it-is-a-bond-that-continues

SMM Panel PDF Kitap indir