TUSAŞ ve THY ortaklığında kurulan TCI ile Hindistan merkezli şirketten yeni anlaşma


TUSAŞ ve THY ortaklığında kurulan TCI ile Hindistan merkezli şirketten yeni anlaşma

Türkiye’nin 2023 hedef hedefi hedefine ulaşma, 2010 yılında, endüstri üç büyük şirket olan TUSAŞ, Türk Hava Yolları AO ve Türk Hava Yolları Teknik A.Ş’nin ortak sonucu kurulan TCI, bunlardan yana mühendislik, kalite ve sertleştirme alanında gelişme kaydederek 2014 yılında ilk Boeing ve Airbus Programı teslimatlarını gerçekleştirdi.

2015 yılı sonunda Boeing’in ”Global İmalatçı” dönemine girdi. Dünya havacılığında, Boeing, Airbus, Stelia gibi koruyucuları yürüttüğü ortak takip yanı sıra TCI; Türk Hava Yolları, Sunexpress, Jet Airways, SpiceJet, Azerbaijan Airlines, Donghai Airlines, Lynx Air, BOC, CDB, ICBC gibi 9 farklı ülke 20 farklı yönetici şirketi ve leasing şirketinin global fiyatları geldi.

Fransa'dan elektrik kesintileri duyurusu: Ocak ayı öncesi tasarruflar artırılmalı

Fransa’dan elektrik kesintileri duyurusu: Ocak ayı öncesi tasarruflar artırılmalı

TCI, Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndaki MRO merkezinde bulunan bir faaliyet gösteriyor. Kadırga, Anıt, Lavabo, Tepegöz, Ön Cam gibi kabin içi tasarımları, test, sertleştirme ve üretimleri alanındaki uzmanlığını gün boyunca artırmayı hedefliyor birlikte bölgede önemli ihracat kalemleri oluşturmayı amaçlıyor.


Kaynak : https://www.cnnturk.com/ekonomi/tusas-ve-thy-ortakliginda-kurulan-tci-ile-hindistan-havayolu-sirketinden-yeni-anlasma

SMM Panel PDF Kitap indir