Türkler bir başka

A Ulusal Ekip Teknik Direktörü Stefan Kuntz, ay yıldızlı takımımız ve ve gelecek planlaması ile ilgili önemli direktifler yaptı. Alman çalıştırıcı “Türkiye’de ülke için oynama arzusunu, milli takımı için oynama arzusunu, diğer ülkelere göre çok daha yüksek görüyorum. Ulusal ekip için oynamanın insanları, futbolcuları sosyal manada daha yukarıda hissettirdiğini biliyorum. Kulüpler azıcık daha artı yüksekokul alanına yatırım yapıp eğitime siklet verirse, bahsettiğim ülke için oynama ve duygu faktörünün birleşmesiyle hakiki başarıyı sağlayabiliriz. Ama bunun için vakit lazım, bunun için dayanma lüzumlu” diye konuştu.

FAZLA DESTEK GÖRDÜM
“Türk futboluna baktığımızda başarıya dışarı giden yolda sabırsızlıklar yaşandığını görüyoruz. Bu anlamda en iyisi, kulüplerin 6-7 yaşlarından itibaren, kız-erkek takımlarından başlayarak A takıma uzanan süreçte bir futbol felsefesi oturtması gerekir” diyen Kuntz, ulusal takımın başına geçtikten daha sonra çok takviye gördüğünü de söyledi. İstanbul’un daima olağanüstü bir şehir halkı olduğunu söyleyen Kuntz, “Her iniş yaptığımda ağzım açık kalıyor. Beni fazla şaşırtıcı ve beğendiğim bir kent” dedi.

‘TÜRKÇE FAZLA ŞIDDET BİR DİL’
Türkçe dersleri aldığını da söyleyen “Zor bir dil olduğunu söyleyebilirim. 12 ders aldım. Önce grameri halledeceğiz, ondan sonradan kelimelere geleceğiz. Çünkü gramer bilmeden konuşmayı yapamazsın” dedi. Kuntz, Riva’da günlerini nasıl geçirdiğini şöyle anlattı: Sabahları spor yaparak güne başlıyorum. lantılarımız oluyor. Teknik ekibimizle analizler yapıyoruz.

Yorum yapın