Türkiye İskoçya maçı öncesi İskoç taraftarlar kahvaltı yaptı


A Milli Futbol Takımı’nın Diyarbakır’da İskoçya’yı konuk edecek karşılaşma için kente gelen İskoçyalı taraftarlar hem tarihi Sur ilçesini gezdi hem de serpme kahvaltı yaptı. İşletmeci Umut Karahan, İskoçyalı taraftarlara Türk Patent ve Marka Kurumunca tescillenen ciğer kebabını tutturarak ‘Bizim çiçekle işini olmaz, biz ciğer ikram ediyoruz’ diyerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

A Milli Futbol Takımı ile İskoçya Milli Takımı bu akşam saat 20.00’de Diyarbakır Stadyumu’nda karşı karşıya gelecek. Günler öncesinden kente gelen yaklaşık bin İskoçyalı da tarihi Sur ilçesini gezdi. İskoçlar aynı zamanda tarihi ilçede bulunan Hasan Paşa Hanı ile Ulu Cami’yi ziyaret etti. Burada yaptıkları gezilerin ardından İskoçyalı taraftarlar şehir lezzetleri arasında bulunan serpme kahvaltı yaptı. İskoçyalı taraftarların kahvaltı yaptığı mekanda işletmeci Umut Karahan ise Türk Patent ve Marka Kurumunca tescillenen ciğer kebabını da tutturarak ‘Bizim çiçekle işi olmaz, biz ciğer ikram ediyoruz’ diyerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

“KAHVALTI VE CİĞER OLDUĞU İÇİN DE BURAYI TERCİH ETTİLER”

İşletmeci Umut Karahan, 3 geçmişte İskoçyalı misafirhanelerine geldiklerini söyledi. Karahan, “Dün bir grup daha geldi. Memnun kaldılar kişlerine dedi. Hem kahvaltımız meşhur hem de tarihi bir mekandayız. Kahvaltı ve ciğer olduğu için de gittiklerini tercih ettiler. Burada hepsini ağırladık. İnşallah biz de kazanacağız, mutlu olacağız. Milli maça gelenleri biz de burada misafirimizdir. Hep böyle mutlu günlerimiz olur” dedi.

“KAHVALTININ GÖRÜNTÜSÜ GAYET GÜZEL”

Serpme kahvaltı yapan İskoçyalı taraftar Nicholas Kıssock ise, şehrin çok güzel olduğunu belirtti. Kıssock, “Kahvaltının görüntüsü gayet güzel. Kahvaltıdan sonra gezeceğiz” diye konuştu.

Türkiye İskoçya maçı öncesi İskoç taraftarlar kahvaltı yaptı
Kaynak : https://www.aspor.com.tr/futbol/2022/11/16/turkiye-iskocya-maci-oncesi-iskoc-taraftarlar-serpme-kahvalti-yapti

SMM Panel PDF Kitap indir