Türk futbolunda tarihi gün! Açılışı Başkan Erdoğan yapacakŞut ve Gol Başkan Başkan Erdoğan’ın katılımıyla. Cumhuriyet’in 100’üncü Yılı… futbola ulaşmak ve futbola karşı ilgiyi amaçlanıyor.

Futbol Haberleri Yayın Tarihi: 02.11.2022- 09:47

Türk futbolunun kalbi bugün Ankara’da atacak… Yeşillara damga vuran olaylar ve kişilere ait haber, kupa, Madalya ve objelerin yer alabileceği Türk Futbol Tarihi Sergisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sahada Külliye’de açılacak.

1 yıldır hazırlıkları yapılan proje için ünlü ve ünlü spordan destek alındı. Bugünküa FF Başkanı Mehmet Büyük Başkanları ve yönetimi, Süper yıldız başkanları, spor hazırlık takımlarının geçişlerine imza atmış futbolcular (Mesut Öz, Arda Turan, Hami Mandıralı, Rüştü Reçber, Nihat Kahveci, Mehmet Topal, Nuri Şahin, Emre Belöz gibi), Fatih Terim, Mustafa Denizli, Şenol Güneş’in de yetiştirilmesinde kullanılan teknik adamlar, en başarılı ve başarılı Türk kursiyerlerin yanı sıra çok sayıda davetli katılacak.

Sergide; 1987-1988 39 golle bir sezonda en fazla gol atan futbolcu olan Tanju Çolak’ın France Football Dergisi tarafından verilen ‘Altın Ayakkabı’sı, Fatih Terim’in 2000’de Galatasaray ile UEFA kupa’nı kaldırdığında takım elbise, Şenol Güneş’ 2002 yılında Dünya çapında Madalyası, Fenerbahçe’nin efsaneleri Can Bartu ve Lefter Küçükandonyadis’in formaları, Süper Lig’de şampiyon olan takımların kupaları, Trabzonspor’un Kıbrıs Barış, Fenerbahçe’nin işgalcilerin takımlarına karşı General Harington kupası, Trabzon İdmanocağı ile takımlarına karşı Havagücü final takımlarında birliktee yakın zamanda takımlardan oluşan final kupanın Türkiye Federasyonu arşivinde çok sayıda parça ile çok sayıda özel eşya yer alacak.
Kaynak : https://www.aspor.com.tr/futbol/2022/11/02/turk-futbolunda-tarihi-gun-acilisi-baskan-erdogan-yapacak

SMM Panel PDF Kitap indir