TRT’nin, A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın ‘İzmir Marşı’ söylediği anları yayınlamadığı iddiası

Türkiye A Ulusal Kadın Voleybol Takımı Avrupa Voleybol Şampiyonasında Polonya’yı 3-0 yenerek adını sanki finale yazdırdı. Ulusal takımın maçın arkasından İzmir Marşı ile başarı sevincini yaşadığı anların TRT’de yayınlanmadığı iddia edildi. TRT’den konu hakkında yapılan açıklamada, “Bulgaristan’daki yayın kuruluşundan bahşedilen görüntülerin TRT’de herhangi bir kesintiye uğramadan aktarıldığı” kaydedildi.

TRT'nin, A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın 'İzmir Marşı' söylediği anları yayınlamadığı iddiası

Türkiye A Milli Bayan Voleybol Takımı’nın Avrupa Voleybol Şampiyonası çeyrek finalinde Polonya’yı 3-0 yenmesi sonrası İzmir Marşı ile yapılan kutlamanın TRT kadar yayınlanmadığı iddiası sosyal medyada gündem oldu.

Çeyrek finalde Polonya’yı set vermeden yenen Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, galibiyeti İzmir Marşı eşliğinde kutladı. Stadyumdaki taraftarların ve sporcuların İzmir Marşı eşliğindeki mutluluk gösterilerinin ise TRT tarafından yayına verilmediği iddiası gündeme geldi.

Sosyal medyada tepki çeken iddianın gerisinde TRT’den yorumlama yapıldı.

Rastlama Bulgaristan’da gerçekleştiği için devlete ait yayıncının da Bulgaristan olduğu aktarılan açıklamada, “Bulgaristan’daki yayın kuruluşundan bahşedilen görüntülerin TRT’de herhangi bir kesintiye uğramadan aktarıldığı kaydedildi.

Yorum yapın