Transseksüel bisikletçi Emily Bridges, yarışmasına izin verilmediği için ‘şeytanlaştırıldığını’ söyledi | Bisiklet Haberleri


Emily Bridges, UCI’nin kendisini bu hafta sonu Derby’de yapılacak Ulusal Omnium Şampiyonası için neden uygun görmediği konusunda “çok az netliğe” sahip olduğunu söylüyor; 21 yaşındaki, “itmek için belirli bir gündemi olanlar tarafından acımasızca taciz edildiğini ve şeytanlaştırıldığını” söyledi.

Son Güncelleme: 01/04/22 22:16

Transseksüel bisikletçi Emily Bridges, bu hafta sonu Ulusal Omnium Şampiyonası'nda yarışması engellendikten sonra 'taciz ve şeytanlaştırıldığını' söyledi.

Transseksüel bisikletçi Emily Bridges, bu hafta sonu Ulusal Omnium Şampiyonası’nda yarışması engellendikten sonra ‘taciz ve şeytanlaştırıldığını’ söyledi.

Transseksüel bisikletçi Emily Bridges, bir kadın yarışmasında yarışması engellendikten sonra “taciz ve şeytanlaştırıldığını” söyledi.

Köprüler, Ulusal Omnium Şampiyonası sırasında bu hafta sonu Derby’de beş kez Olimpiyat altın madalyası sahibi Dame Laura Kenny’nin beğenisine karşı yarışacaktı.

21 yaşındaki kızın bayanlar kategorisindeki ilk yarışı olacaktı – ancak British Cycling bu haftanın başlarında yönetim organı UCI’nin onun uygun olmadığına karar verdiğini duyurdu.

British Cycling, gereksinimleri karşıladığını kabul etmesine rağmen (mevcut transeksüel düzenlemeleri, binicilerin yarışmadan önceki 12 aylık bir süre boyunca litre başına beş nanomolün altında testosteron seviyelerine sahip olmalarını şart koşuyor), UCI’nin henüz lisans değiştirme izni vermediği anlaşılıyor.

Bridges, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Kamuoyuna yapılan duyuruya rağmen, yönetmeliklere göre uygun olmadığımı tespit etmeleri konusunda hala çok az netliğe sahibim.

“Ben bir sporcuyum ve transseksüel sporcular hakkındaki araştırmayı dikkatlice değerlendirdikten sonra British Cycling ve UCI tarafından belirlenen düzenlemeler dahilinde yeniden rekabetçi bir şekilde yarışmak istiyorum.

“Umarım kararlarını yönetmeliklere uygun olarak yeniden gözden geçirirler.

“Kimse kim olduğu ile sevdiği spora katılmak arasında seçim yapmak zorunda kalmamalı.

Bridges, Cumartesi günkü etkinlikte beş kez Olimpiyat bisiklet şampiyonu Dame Laura Kenny (resimde) ile yarışacaktı.

Bridges, Cumartesi günkü etkinlikte beş kez Olimpiyat bisiklet şampiyonu Dame Laura Kenny (resimde) ile yarışacaktı.

“İngiliz medyasının çoğu için sürpriz olmadığı gibi, zorlamak için belirli bir gündemi olanlar tarafından acımasızca taciz edildim ve şeytanlaştırıldım.

“Normal olmayan her şeye saldırıyorlar ve makaleleri için en yüksek etkileşimi sağlama ve reklam getirme olasılığı en yüksek olanı basıyorlar.

“Bu, bireylerin veya marjinal grupların refahını umursamaz ve diğerleri, eylemleri nedeniyle parçaları toplamaya bırakılır.”

Bridges, Ekim 2020’de bir trans kadın olarak çıktı ve geçişi sırasında bir erkek olarak rekabet etmeye devam etti ve Şubat ayında İngiliz Üniversiteleri şampiyonasında erkekler puan yarışını kazandı.

2018’de Bridges, 25 milin üzerinde ulusal bir genç erkek rekoru kırdı ve daha önce veya o zamandan beri herhangi bir kıdemli kadın biniciden iki dakika daha hızlı bir süre kaydetti.

Bridges, British Cycling ve UCI ile temas halinde olduğunu ve uygunluğu konusunda bir cevap aradığını söyledi.

Coming Out: Emily Bridges’in transseksüel yolculuğu

Emily Bridges ilk olarak Ekim 2020’de Sky Sports ile yaptığı ve şimdiye kadarki yolculuğunu seçkin bir bisikletçi olarak açtığı bir röportajda ortaya çıktı.

Geleceğe yönelik umutlarını dile getirerek şunları söyledi: “Spor yapmak, özellikle de bisiklete binmeyi daha kapsayıcı hale getirmek için çok uzun bir yol var. BAME kökenli daha fazla insanı, daha fazla kadını, engelliyi ve LGBTQ+ kişiyi bisiklete binmeye teşvik etmemiz gerekiyor. Hâlâ beyaz, orta yaşlı, orta sınıf erkeklerin alanı olarak görülüyor ve daha geniş nüfusu daha iyi temsil etmesi ve daha erişilebilir olması gerekiyor.

“Umarım kültürü daha iyiye doğru değiştirmenin küçük bir parçası olabilirim ve spor dünyasındaki insanları tamamen kendileri olmaya teşvik edebilirim. Ayrıca insanların kendileri olmak ve bu sporu yapmak arasında seçim yapmak zorunda kalmamaları gerektiğini göstermek istiyorum. seviyorlar.Spor kim olursa olsun herkes için olmalı.

“İnsanların adaletle ilgili soruları olacağını biliyorum. Yarışmada trans sporcular için mevcut uygunluk kurallarının uygun olduğunu gösterme fırsatım olduğunu hissediyorum.

“Hangi seviyede olursam olayım, sevdiğim spora o kadar büyük bir tutkum var ki. Sonuç olarak, mümkün olan en iyi atlet ve olabileceğim en iyi birey olmaya çalışmak istiyorum.

“Beni tanıyanlar için hala aynı kişiyim. Aradaki fark şu ki artık kendime daha dürüst oluyorum. Umarım çıkış hikayemi paylaşmak, oradaki birinin doğru olmasına yardımcı olur. fazla.”
Kaynak : https://www.skysports.com/cycling/news/12040/12580056/transgender-cyclist-emily-bridges-says-she-has-been-demonised-after-not-being-allowed-to-compete

Yorum yapın