TRANSFER HABERİ – Lazio Muriqi’nin yeni adresini resmen açıkladı! Fenerbahçe ve Galatasaray…

Süper Lig’de 12 Ocak tarihinde başlayan transfer dönemi sonrası kulüpler çalışmalarını sürdürürken, Avrupa’da da aktarma gündemi hayli hareketli.

Özellikle Süper Lig’in dev kulüpleri Fenerbahçe ve Galatasaray zirvenin gerisinde kalırken, ara transferi en bereketli şekilde geçmek isterken forvet bölgesi için Vedat Muriqi’yi gündemlerine almıştı.

Bir dönem Fenerbahçe’de de forma giyen ve buradaki başarılı performansı sonrası İtalya’nın köklü kulüplerinden Lazio’ya transfer olan Kosovalı golcü Vedat Muriqi, Lazio’daki performansıyla beklentilerin hayli altında kalmış ve satış listesine konulmuştu.

Aynı isim için ikinci kere aleyhinde karşıya gelen Fenerbahçe ve Galatasaray’ın yakından ilgilendiği Muriqi için Lazio cephesinden devlete ait bir yorumlama geldi.

İtalya’nın önde gelen haber kaynaklarından Corrierel Dello Sport’un haberine göre; Fenerbahçe ve Galatasaray’ın önemli anlamda istediği hatta oyuncunun da Türkiye’ye sıcak baktığı fakat Lazio’nun Muriqi transferi için İspanyol ekibi Mallorca ile büyük oranda anlaştığı belirtildi.

Lazio Sportif Direktörü Igli Tare yaptığı açıklamada “Muriqi için Mallorca ile görüşüyoruz” ifadelerini kullanırken, bu transferi de doğrulamış oldu.

Anlaşmanın detayları demin netlik kazanmazken, İspanyol ekibinin satın alma opsiyonlu kiralama formulünü kullanması bekleniyor.

Lazio cephesi de bu transfere sıcak bakarken, Muriqi’nin satılması sonrası yeni bir golcü alınması bekleniyor.

Fenerbahçe ve Galatasaray’ın alınan bu kötü gelişme sonrası nasıl bir hücum yapacağı merak konusu…

Yorum yapın