TRANSFER HABERİ – Galatasaray 6 numarasını buldu! Aslan Victor Wanyama ile her konuda anlaştı

Galatasaray’ın yeni teknik direktörü Domenec Torrent ‘ara aktarma döneminde alınması gereken futbolcular’ listesinde ilk sırada yer alan ön liberoya yer vermişti.

Hürriyet’in haberine tarafından; Sarı kırmızılıların, kariyerinin büyük bölümünü Belçika, İskoçya ve İngiltere’de geçiren Kenyalı Victor Wanyama ile görüştüğü ve transferini imza aşamasına getirdiği öğrenildi.

Kanada’nın Montreal FC Kulübü’nde forma giyen 30 yaşındaki Victor Wanyama ve menajeriyle bir haftadır bağlantı halinde olan Galatasaray yöneticileri her konuda anlaşmaya vardı.

İMZA ATMASI KESİN GİBİ
İki yıl önce Tottenham’dan ayrılarak Montreal FC’ye transfer olan Wanyama’nın, Avrupa’ya dönmek istediği için Galatasaray’dan teklife olumlu yanıt verdiği belirtildi. Deneyimli ön liberoyla söz kesen sarı kırmızılılar şimdi Kanada ekibiye anlaşmaya çalışıyor.

Son anda bir pürüz çıkmadığı takdirde 30 yaşındaki futbolcunun sezon ardına kadar kiralık olarak sarı kırmızılı kulübe imza atmasına belli gözüyle bakılıyor.

Wanyama’nın kesinkes ayrılmak istemesi nedeniyle Montreal FC’nin kira bedelinde artı bir sorun çıkarması beklenmiyor.

4 YIL TOTTENHAM’DA OYNADI
Futbola, Kenya’da başlayan Wanyama, 2007’de Finlandiya’nın Helsingborg Kulübü’nün U21 takımına transfer olarak Avrupa’ya adım attı.

Bir sene daha sonra Belçika ekibi Germinal Beerschot’la anlaşan Wanyama, buradaki 3 yılın gerisinde Celtic’e geçti.

Celtic’in 2013 yılında 14.5 milyon Euro’ya Southampton’a sattığı Kenyalı, 2016’da aynı bedelle Tottenham’a geçti. 4 sene burada oynadıktan sonradan Montreal’e gitti.

SMM Panel PDF Kitap indir