TRABZONSPOR HABERLERİ – Uğurcan Çakır’dan transfer kararı! Gelecek sezon…

Trabzonspor yönetimi sezon başında Uğurcan Çakır’ı satma konusunda planlar yapıyordu… Hatta ulusal kaleciye ocak ayında yeni tekliflerin geleceği konuşuluyordu. Oysa takımın ivme yakalaması, ligde lider konuma gelmesi, Uğurcan’ın devre arasında takımdan bölünme planlarının ertelenmesine niçin oldu.

“ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE OYNAMAK İSTİYORUM”

Karadeniz Gazetesi’nin haberine kadar; ulusal kalecinin şu lahza için devre arasında bölünme ihtimali değil. Hatta Uğurcan son dönemde, “Şampiyonlar Ligi’nde oynamak istiyorum. Gelecek sezon Trabzonspor’la Şampiyonlar Ligi’nde oynadıktan sonradan daha yüksek bir bonservis ücretine gidebilirim” demeye başladı. Yönetimin de zaten Uğurcan’ı devre arasında gönderme planı değil.

Hali hazırda 25 yaşında olan Uğurcan, bir kaleci için az önce genç yaşta… Basmakalıp bir takıma düşük bonservis bedeliyle gitmesi yerine, daha büyük paralara üst klasmanda bir takıma gitmesinin keza kendisi ayrıca Trabzonspor için fazla daha iyi olacağını düşünüyor. Uğurcan’a tarafından 26 veya 27 yaşında Avrupa’da istediği kalibrede bir takıma gidebilir.

Yorum yapın