Trabzonspor haberleri | Siopis: Türkiye ve Yunanistan birbirine benziyor!

Trabzonspor’un orta saha oyuncusu Manolis Siopis, “Trabzonlular da bizim gibi, Yunanlar gibi. Fazla hareketli, çok enerjik ve fazla çılgınız.” ifadelerini kullandı.

Siopis, kulüp dergisinde yer alan röportajında, profesyonel futbol hayatına 14 yaşında Olympiakos altyapısında başladığını anlattı.

Türkiye ve Yunanistan’ın kültür bakımından birbirine fazla artı benzediğini vurgulayan Siopis, “Hatta aynıyız bile diyebilirim. Sezon başında Trabzon’a geldiğimde ise bunun kat kat fazlasını gördüm. Çünkü ayrıntılarıyla aynıyız. Trabzonlular da bizim gibi, Yunanlar gibi. Fazla hareketli, fazla enerjik ve fazla çılgınız.” şeklinde görünüm belirtti.

Siopis, Trabzonspor taraftarlarının kendisine karşı olan ilgi ve alakasını ilk maça çıktığı andan itibaren hissettiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Hatalı hatırlamıyorsam Sivasspor maçıydı. Müsabakanın 75. dakikasında oyuna girdiğimde ve topu ayağıma aldığımda tribünlerde o sıcak samimiyeti hissettim. Benim bir oyun tarzım var, kesinlikle fakat ait olduğum kulübüm için futbol oynuyorum ancak taraftarlarımız için de oynuyoruz bu oyunu. Bunu anlatmak icabında ‘asker gibiyim’ diyebilirim. Bu şekilde oynarım ve o sebepten nedeniyle taraftarlar da beni fazla severler. Ben de bu sevgiyi ilk andan itibaren hissettim ve bununla birlikte kulübümüz için en iyisini vermeye çalışıyorum.”

Yorum yapın