Trabzonspor Haberleri: Andreas Cornelius’tan şampiyonluk ve gol krallığı açıklaması!

Trabzonspor’un ligde gol krallığına oynayan ‘Viking’ lakaplı oyuncusu Andreas Cornelius, “Umarım sezon sonu kazanan olup benim de gol krallığımla bunu taçlandırırız” dedi.

Trabzonspor’un sezon başında Parma’dan kadrosuna dahil ettiği Danimarkalı golcü Andreas Cornelius, kulüp dergisinin 194’üncü sayısında, bordo mavili takımdaki hedeflerini ve futbol kariyerini anlattı. Süper Lig’de 12 golü bulunan ve Alexander Sörloth’un arkasında Trabzonsporlu taraftarların ‘Kuzey’in yeni kralı’ diye seslendiği Cornelius, Parma’dan bordo mavili kulübe transfer olduğu dönemde takım arkadaşları ve hocalarının etkisiyle kente ve takıma zahmetsizce ahenk sağladığını söyledi.

“İTALYA’DAN TEKLİF ALMIŞTIM”

Trabzonspor’a imza atmadan önce diğer kulüplerden de öneri aldığını ifade eden Cornelius, “Teklifin yanında ilgiden de bahsedebiliriz. Aktarma dönemi baştan başa sizinle ilgilenen ve ilk elden önerge yapan kulüpler olabiliyor. Bunların yanı sıra önemli olarak İtalya’dan bir öneri almıştım. Oraya da gidebilirdim fakat benim tercihim Trabzonspor ve Trabzon şehrine varmak yönünde oldu” dedi.

“HAYALİMİZDEN FAZLA DAHA ÖTE BİR DURUM”

Yorum yapın