TRABZONSPOR HABERLERİ: Abdullah Avcı’nın imha planı hazır

Trabzonspor, cumartesi günü deplasmanda oynayacağı Beşiktaş derbisi için geri sayıma geçmiş durumda. 27 puanla Süper Lig’in zirvesinde bulunan Karadeniz devinde tüm planlar galibiyet üstüne yapılıyor.

Karşılaşma öncesi teknik direktör Abdullah Avcı, yardımcıları Orhan Ak ve Baskın Korkmaz ilk önce elde etmek üzere bütün ekibi ile ezeli rakiplerini detaylı bir analize aldı.

Beşiktaş’ın sezon başından itibaren oynadığı Süper Lig ve Avrupa maçlarının röntgenini çeken bordo-mavili teknik heyet, siyah-beyazlıların artılarını ve eksilerini, ayrıca görsel keza de uygulamalı olarak antrenmanlarda oyunculara aktarılıyor. İdmanlarda Avcı’nın en çok üzerinde durduğu konular ise “Hızlı atak, pas oyunu ve ekip savunması” oldu.

FARKLI OYUN PLANLARI HAZIR

Yalnızca orta saha ve sıkı savunma oyuncularından savunma yönünü ön planda tutmalarını istemeyen başarılı çalıştırıcı, kanat ve hücumcuların da savunmaya destek etmelerini talep etti. Keza kanatlardaki oyuncular, çabuk hücumlarda daha fazla yükümlülük alacak.

Avcı’nın, yaptığı konuşmada, “Bulunduğumuz konum çok çalışmanın, bir sisteme emrindeki olmanın ürünü. Beşiktaş galibiyeti verdiğimiz mücadeleyi daha da değerli kılacak. Yalnızca maçı düşünün ve yapmak istediğimize odaklanın” dedi. sırası gelmişken Avcı’nın Beşiktaş’ın yıldızlarına karşısında özel önlem alma düşüncesinin olmadığı, rakibin sakatları nedeniyle sahaya çıkabileceği ayrı oyun planları üzerine de çalışmalar yapıldığı öğrenildi.

Yorum yapın