Trabzonspor efsanelerinden şampiyonluk sözleri! “Bizi müthiş mutlu ediyor”

Spor Toto Süper Lig’de lider durumda yer alan Trabzonspor’un efsane oyuncuları, bordo-mavili takımın kazanan olacağına inandıklarını belirtti.

Bordo-mavili ekip forması altında şampiyonluk yaşamış oyuncular, Türkiye Spor Yazarlar Derneği (TSYD) Trabzon Şubesi Dergisi’ne mülâkat vererek takımın şampiyonluk mücadelesini değerlendirdi.

Dergide görüşlerine yer bahşedilen Ali Kemal Denizci, yeni neslin Trabzonspor’un şampiyonluğunu göremediğini belirterek, “Onların şampiyonluk sevincini yaşamasını, yüzlerinin gülmesini bakmak istiyorum. Şu anki yoğun duyguları, sevinçleri, bizi harikulade mutlu ediyor. Bizim şampiyonluğumuzun önemi çok farklıydı, biz bir hegemonyayı yıktık. Süre geçti, şu lahza insanların bu şampiyonluğa ihtiyacı var. Bu gerçekleştiğinde Trabzonspor, camia, taraftar, cümbür cemaat fazla şey kazanacak. Şu lahza cümbür cemaat gülüyor ya bu ne güzel bir duygu” dedi.

Trabzonspor’un ilk gol kralı Necmi Perekli ise “Lige iddialı başlayan takımların halini gördükten sonra Trabzonspor’un şampiyonluğa ne dek daha yaklaştığını daha iyi kestirebiliyoruz.” diyerek, şu ifadeleri kullandı:

“Trabzonspor kazandıkça onlar psikolojik olarak geriliyor, artık herkes bordo-mavili takımı şampiyon olarak kabul etti sözde. Şampiyonluğa oynayan takımları en ince ayrıntısına kadar ürküten bir diğer nokta da Trabzonspor’un şampiyonluğundan öte, bu şampiyonluğu önümüzdeki yıllarda da basit basit bırakmayacağıdır. Bu, rakipleri uzun vadeli olarak sarsıyor kendimce. Sahada birliğin, tribünde bütünlüğün, icraatta sağlam hamlelerin ve içten transferlerin neticesidir mevcut grafik.”

Yorum yapın