Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Sürmen: Biz taraftarlarla güçlüyüz

Spor Toto Süper Lig’in 2021-2022 sezonunda başarılı bir grafik sergileyen Trabzonspor’da kongre heyecanı yaşanıyor. Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, 4-5 Aralık tarihleri aralarında yapılacak 78’inci Olağan Genel Kurul öncesinde açıklamalarda bulundu. Sürmen, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun tek namzet olarak gireceği seçimli genel komite ile sonrasında yapılacak incelemeler hakkında bilgiler verdi.

SON TESLİM YARIN 09.00’DA
Bordo-mavili kulübün yeni başkanının belirleneceği kongreye mevcut başkan Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulu dışarıya namzet çıkmadığını söyleyen Başkan Ali Sürmen, “Öteki kurullarımız da yönetimle birlikte seçime girmektedir. O kurullarda da disiplin, sicil ve denetimde tek adaylı olarak girilmektedir. Yalnızca Evraklar ve Müze Kurulu’nda 2 namzet bize müracaat etmiştir. Anayasa gereği en az 7 kişinin ismini, çoğunluğun arandığı birinci toplantının bir gün öncesinde bize teslim ettiler. Belli Başlı üyelerden en az 7 kişinin teslimi gerekiyordu ve bu şartlar yerine gelmiştir. Yarın sabah 09.00’a kadar listeyi tamamlamak durumundalar” dedi.

“TARAFTARLARIMIZ SALONU DOLDURSUN”
Tek adaylı kongrelerin sakin geçtiğini gösteren Sürmen, camiaya seslenerek, “Biz taraftarlarımızdan şunu bekleriz, genel kurullar dertleşme, randevulaşma fikir alma verme yerleridir. Hele şampiyonluğa gidilen bir süreçte, ben Divan Başkanı olarak taraftarlarımızın o salonu doldurmasını ve yönetimi desteklemesini, onlara moral vermesini beklemekteyim. Bu moral bununla beraber takıma da yansıyacaktır” diye konuştu.

“TÜZÜĞÜ DAHA KUVVETLI AYLA GETİRECEĞİZ”
Genel komite sonrasında yapılacak çalışmaları anlatan Sürmen, “Divanımızın askıya alınmış bir kongresi var. Yılbaşından daha sonra muhtemelen yapılacak. İstişare kurulu şubat ayında her yerde seçilecek ve tüzük çalışmalarımız sayın Mahmut Ören başkanlığında devam etmektedir. Yılbaşından sonra hem şampiyonluğa dışarı giden bir takımımızı destekleyerek hayatımızı sürdüreceğiz, hem de Trabzonspor’un günün şartlarına göre tüzüğünü değiştirerek misal tüzüğümüzü daha kuvvetli işik halkasi getireceğiz” ifadelerini kullandı.

“TARAFTARLARLA GÜÇLÜYÜZ”
ÜST ÜSTE aldığı başarılarla şampiyonluk yolunda ilerleyen Trabzonspor’un taraftarlarına da seslenen Sürmen, “Eski şampiyonluklar bize nasip oldu, gördük fakat biz hiç oturduğumuzu hatırlamıyoruz. Biz defalarca ayakta şarkılar söylerdik. Şampiyonluğa giden yolda taraftarlar üstünlük şarkıları anlatmak zorundadır. Onun için de taraftarlarımızı biraz daha bu konuda aktif ayla gelmelerini bekliyoruz. Biz taraftarlarla güçlüyüz” dedi.

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Sürmen: Biz taraftarlarla güçlüyüz

Semedo’dan flaş talimatlar! “Kazanan elde etmek istiyorsak…”

Yorum yapın