Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu camiaya seslendi! “Mevlana gibi…”

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, sabırlı bir şekilde kesin adımlarla ilerlemeleri gerektiğini söyledi.

Ağaoğlu, kulüp dergisinde bulunan yazısında, camiadan dayanma ve destek isteyerek, “Türk-İslam dünyasının en büyük düşünürlerinden biri olan Mevlana Celaleddin-i Rumi bir vecizesinde sabır kavramını anlatırken, ‘Çıkacağım makama sabrı merdiven yaparım.’ der. Tarihimiz, yaşadığımız coğrafya, tecrübelerimiz ve kadim Anadolu bilgeliği de bize sabırla hareket etmeyi öğütlemiştir. Sabırlı olma noktasında zaman zaman zorlansak da hedeflediğimiz başarının anahtarının dayanmak olduğunu unutmamalıyız.” ifadelerini kullandı.

Ligin 4’te 1’lik kısmını geride bıraktıkları günlerde, camianın heyecanını ve enerjisini yakından hissettiklerini vurgulayan Ağaoğlu, “Ben ve idare heyeti arkadaşlarım da bu heyecanın bir parçası olarak sizlerle benzer duyguları paylaşıyoruz. Oynadığımız her müsabakada, kazandığımız her zaferde, puan hanemize yazılan her sayıda tıpkı sizler gibi mutlu oluyor, seviniyor ve gelecek adına çok heyecanlanıyoruz. Ama unutmamamız gereken fazla önemli bir kural var. Yürüdüğümüz bu yolda tıpkı Mevlana’nın dediği gibi sabrı merdiven yapmalıyız. Dünden daha sabırlı, daha temkinli, daha sakin ve her zamankinden muhakkak adımlarla ilerlemeliyiz.” şeklinde görüntü belirtti.

Başkan Ağaoğlu, Trabzonspor Kulübünün saha içi ve saha dışarıda büyüklüğünü teorilerle değil, kültüründe, dokusunda, genetiğinde bulunan özelliklerini yaşamın her alanına adapte ederek kazandığını vurgulayarak, şu değerlendirmede bulundu:

“Trabzonspor’un dünü bugününe, bugünü de yarınına ışık tutmaktadır. Bu anlamda geçmişten ders alarak doğru tecrübelerle Süper Lig’deki irtifa yarışını sonuna kadar sürdürürken, sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Bu yolculukta bizlerle birlikte teknik heyetimiz ve futbolcularımızın yanı sıra büyük camiamıza da kayda değer görevler düşmektedir. Milyonlarca bireyden oluşan ve hepimizin bir parçasını oluşturduğu Trabzonspor camiasının, bağlı yandan, bir arada olduğunda önüne çıkan engelleri daha kolay aşacağını unutmayalım.”

Yorum yapın