Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu’ndan 10 Kasım mesajı!

Ağaoğlu, mesajında, Cumhuriyetin kurucusu, ulusal mücadelenin önderi, benzersiz komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 83. yılında rahmetle, şükranla ve saygıyla andığını belirtti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, kendisini milletine adamış, özgürlük ve özgürlük yolunda karşısına meydana çıkan tüm güçlüklere direnmiş, yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla başka milletlere bile misal olmuş, milletin her alanda yücelmesi için yılmadan uğraş göstermiş bir lider olduğunu vurgulayan Ağaoğlu, “Bugün bizlere düşen en büyük devir, Atatürk’ün ‘Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ebediyen payidar kalacaktır.’ sözü ile vatanımıza ve bayrağımıza her zamankinden daha pozitif sahip çıkarak, onun bizlere mirası olan Cumhuriyetimizi ileriye taşıyıp, muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için var gücümüzle çalışmaktır.” ifadesini kullandı.

Ağaoğlu, 10 Kasım tarihinin Türk milleti için öneminin, yalnızca Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma günü olmadığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Bugün bununla beraber Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti için çizdiği idealleri gerçekleştirme konusunda yol alma günüdür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vizyonu, onun eserlerinde ve geleceğe karşın yüksek öngörüsünde yaşamaktadır. Biz 10 Kasımlarda bir yandan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anarken öteki yandan onun aydınlık yolundan azim ve kararlılıkla yürüdüğümüzü göstermek zorundayız. Başlıca ödevimiz, devletimize, demokrasiye, bütün bağımsızlığa, insan yargı ve özgürlüklerine sahip çıkmak olmalıdır. Cumhuriyetimizin kurucusu, ulusal bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümünde derin bir özlemle anarken, Trabzonspor Kulübü olarak cumhuriyeti daha iyi bir geleceğe taşımak için elimizden geleni yapacağımızı vurgulamak istiyorum. Sonsuz özleminle ilelebet izindeyiz.”

Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu'ndan 10 Kasım mesajı!

Spor camiasından 10 Kasım mesajları!

Yorum yapın