Trabnzonspor Gervinho’nun boşluğunu Ola Brynhildsen ile dolduracak!

Trabzonspor’da ara transfer hareketliliği erken başladı. Kasırga, sezonu kapatan Fildişi Sahilli forvet Gervinho’nun yerini tanıdık bir isimle yükleme kararı aldı. Karadeniz Gazetesi’nin haberine tarafından, gündemdeki ad Molde maçlarından hatırladığımız Ola Brynhildsen. 22 yaşındaki Norveçli forvet, sol ve sağ kanatta ödev yapıyor.

Çabuk futbolunun yanı sıra gol noktalarında da iş bitirici olan Ola Brynhildsen için girişimler başladı. Gervinho’nun sözleşmesini dondurma kararı alan kurmaylar, o boşluğu genç Norveçli ile doldurmak istiyor. Geleceği olan Brynhildsen için 1.5 milyon Euro’luk bir layık gözden çıkarılmış durumda.

Bu sezon Molde forması ile toplamda 32 maça meydana çıkan 22 yaşındaki Norveçli kanat oyuncusu 7 gol atarken 13 de asist yaptı. Ola Brynhildsen Norveç Ligi’nde ise takımı Molde’ye 25 maçta 3 gol, 10 asistlik katkı sağladı. Konferans Ligi’nde 4 maça meydana çıkan Brynhildsen, bu sınavlarda 3 gol 2 asistlik performans sergiledi.

FUTBOLUYLA İZ BIRAKTI

Bordo-mavili taraftarlar Ola Brynhildsen’i UEFA Konferans Ligi’nde oynanan maçlardan hatırlıyor. Son derece atletik olan Norveçli forvet Trabzonspor’a 2 maçta 2 gol atarken 2 de asist yaptı. Brynhildsen göze güzel gelen futboluyla iz bıraktı.

Yorum yapın