“Top üzerinde böyle bir yeteneği var”


Eski Premier Lig kalecisi Paul Robinson, Fabio Carvalho’nun gelecek sezon Liverpool’un ilk takımındaki yerini sağlamlaştıracak kadar olgun olduğuna inanıyor.

Carvalho, Liverpool’un devam eden transfer döneminde sözleşme imzaladığı üç oyuncudan biri. Reds ile beş yıllık bir anlaşma için kalemi kağıda döktü. Fulham, başlangıçta 5 milyon sterlin topluyor onun satışından.

Üst düzey kariyerine Craven Cottage’da başlayan forvet, Premier Lig’de sadece 255 dakika oynadı. Jurgen Klopp, üst düzey uçuş deneyimi olmamasına rağmen, onu ödünç olarak göndermeyi düşünmüyorum Bu yaz.

Liverpool, Fabio Carvalho’yu önümüzdeki sezon kiralamayacak. Jurgen Klopp’un çok yakında önemli bir oyuncu olabileceğine inandığı için ilk takımın bir parçası olacak. 🔴⭐️ #LFC Fulham kiralık kalmasını istedi ama bu asla bir seçenek olmadı ve Klopp Carvalho’yu bekliyor.

Robinson ayrıca Carvalho’nun Liverpool’da oynamaya hazır olması için kiralık olarak zaman harcamasına gerek olmadığı görüşünde. 19 yaşındaki oyuncunun topla oynama yeteneğinden etkilenen eski Tottenham Hotspur yıldızı, onun önümüzdeki dönem Reds takımının ayrılmaz bir parçası olmasını bekliyor. Söyledi futbol içeriği:

“O henüz çok genç. Klopp, bu gençleri takıma almaktan korkmadığını gösterdi, bu yüzden gelecek sezon ona bir şans verilmesini beklerdim.”

“Kiralık sistemini kullanmanın büyük bir hayranıyım çünkü oyunculara harika bir zemin sağlıyor ama Carvalho için gerekli olanın bu olduğunu düşünmüyorum. Şampiyonada tam bir sezon geçirdi. Mükemmel bir şekilde iyi iş çıkardı.”

“Bence bu sezon onu bir çocuktan bir erkeğe dönüştürmüş olacak. Onu olgunlaştırmış olacak. Bence bu sezon takımın ayrılmaz bir parçası olacak. İlerlemesi çok iyi.”

“Top üzerinde çok yetenekli. Klopp’un onu kullanacağını düşünüyorum. Liverpool tarafına harika bir katkı olacak.”

Klopp, Carvalho ile çalışmaktan heyecan duysa da, oyuncunun en iyi rolü konusunda kararsız olduğunu itiraf etti.


Liverpool’un yeni çocuğu geçen sezon Fulham için nasıldı?

Carvalho, 2020’de Fulham’daki ilk çıkışını yapmadan önce Fulham’ın saflarında yükseldi. Ardından geçen sezon Cottagers in Championship ile çığır açan kampanyasını gerçekleştirdi.

Portekiz 21 Yaş Altı Milli Takımı, Marco Silva adına tüm müsabakalarda 38 maça çıktı. Bu maçlarda 11 kez filelere geri döndü ve takım arkadaşlarına sekiz asist yaptı.

Carvalho, geçen dönem Şampiyonluk kazananları olarak Premier Lig promosyonunu kazanmada önemli bir rol oynadı. Artık Premier Lig’de Klopp’un takımının müdavimlerinden biri olmayı umut edecek.


Dakir Mohammed Thanveer tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-he-ability-ball-paul-robinson-tips-teenager-integral-part-liverpool-squad-next-season?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir