Tony Finau, kariyerinin en düşük seviyesini 62 yaş altı sekiz ile Houston Açık’ta büyük bir erken liderlik için eşitledi | Golf Haberleri


“Tee kutularını avantaj elde etmemiz gereken yere yerleştirdiler. Daha iyi dalgayı yakaladık. Otuz altı delik çok fazla golf kaldı ve kuzey rüzgarıyla gol atmak daha zor. Ama ben dört gözle bekliyorum. meydan okuma” – Finau; Houston Open’ı hafta boyunca Sky Sports Golf’te canlı izleyin

Son Güncelleme: 22.11.11 22:13


Memorial Park Golf Sahası'ndaki Houston Açık'ın ikinci turundan öne çıkanlar.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Memorial Park Golf Sahası’ndaki Houston Açık’ın ikinci turundan öne çıkanlar.


Memorial Park Golf Sahası’ndaki Houston Açık’ın ikinci turundan öne çıkanlar.

Tony Finau açılış turunu birdie ile bitirdi ve ardından Cuma gününe doğru ivme kazandı ve Houston Açık’ta büyük bir erken liderlik oluşturmak için kariyerinin en düşük sekiz altı ile eşleşecek 10 birdi yaptı.

Finau, Memorial Park’taki turun sonlarında üç düz birdi ile bitirerek elinden gelenin en iyisini yaptı. 18. fairway’in hafif sert solundan yaptığı son şutu, delikten yaklaşık dört fit uzakta kontrol etmek için hala yeterli dönüşe sahipti.

13 yaş altı 127 yaşındaydı ve erken başlayanlar arasında Patrick Rodgers’ın (63) dört vuruş önündeydi.

Ustalar şampiyonu Scottie Scheffler geç oynayanlar arasındaydı ve muhtemelen tamamen farklı bir golf sahası göreceklerdi. Rüzgarın kuzeyden esmesi ve sıcaklıkların yaklaşık 20 derece düşmesi nedeniyle öğleden sonra sağanak yağışlı ve sağanak yağışlı bir hava bekleniyordu.

Ayrıca, Finau ile 18 delikli liderliği paylaşan Alex Noren ve Aaron Wise da geç oynadı.

Tahmini hesaba katmak için birkaç tişört ve pin pozisyonu ayarlandı. Finau ve diğer erken başlayanlar nispeten sakin koşullara sahipti ve Cuma sabahı gol atmanın zamanının geldiğini biliyordu. Sadece yaptığı buydu.

Finau, “Tee kutularını avantaj elde etmemiz gereken yere yerleştirdiler. Daha iyi dalgayı yakaladık,” dedi. “Otuz altı delik çok fazla golf kaldı ve kuzey rüzgarıyla gol atmak daha zor. Ama mücadeleyi dört gözle bekliyorum.”

Finau, daha önce dört kez 62, en son bu yaz Kanada Açık’ta yer aldı.

Tony Finau, Houston Open'da büyük bir erken liderlik elde etmek için kariyerinin en iyi turunu yaptı

Tony Finau, Houston Open’da büyük bir erken liderlik elde etmek için kariyerinin en iyi turunu yaptı

Rodgers ikinci atışını üçüncü delikte iki ayağının içine vurdu ve bir kartal için arka dokuzdan başladı ve 63’ü için iki kuşla bitirdi.

İki hafta önce rüzgarla savrulan Bermuda Şampiyonasında geç saatlerde çekişme içindeydi ve sonunda PGA Tour’u kazanma arayışında üçüncü sırayı paylaştı. Rodgers, on yıl önce Stanford’dan ayrıldığında seçkinler arasındaydı ve Jordan Spieth ve Justin Thomas ile aynı genç golf çevrelerinde büyüyordu.

Rodgers, “Burada ince bir çizgi var. Çok sabır gerekiyor. Burada bu turda bir galibiyeti zorlayamam ve koşulları, molaları veya başka birinin ne yaptığını kontrol edemem,” dedi. “Kontrol edebildiğime odaklanmak ve oyun sürecimde kaybolmak konusunda iyi bir iş yaparsam, her seferinde kendimi geri çekerim.”

Finau Perşembe öğleden sonra Memorial Park’ın ön dokuzunda 30 vuruş yaptı ve 35 metrelik bir kuş vuruşuyla bitirdi. Yaklaşık 12 saat sonra sahaya geri döndü, ilk delikte 15-footer’lık bir tasarrufla yuvarlandı ve ön dokuzda 30 tane daha attı.

Finau, “Dün son dokuzumda beşin altında bitirdim ve bu ivmeyi bugüne taşıdım,” dedi.

“1 numarada büyük bir vuruş yaptığımı sanıyordum ve sonra yarışlara gidiyordum. 2 numarada neredeyse bir delik açıyordum ve oradan bir tür seyir halindeydim. Gerçekten güzel bir golf turu.”

Houston Open’ı hafta boyunca Sky Sports’ta canlı izleyin. Canlı yayın Cumartesi günü saat 18:00’den itibaren Sky Sports Golf’te devam ediyor.

Tony Finau, kariyerinin en düşük seviyesini 62 yaş altı sekiz ile Houston Açık'ta büyük bir erken liderlik için eşitledi | Golf Haberleri

En iyi fiyatları alın ve Birleşik Krallık ve İrlanda genelinde 1.700 kurstan birinde bir tur rezervasyonu yapın
Kaynak : https://www.skysports.com/golf/news/12040/12744917/tony-finau-ties-his-career-low-with-eight-under-62-for-big-early-lead-at-houston-open

SMM Panel PDF Kitap indir