Toni Minichiello: Koç, davranış soruşturması sonrasında UK Athletics tarafından ömür boyu men edildi | Haberler Haberler


Atletizm antrenörü Toni Minichiello’nun sporcularla “cinsel fiziksel davranış” içinde olduğu tespit edildi; ayrıca sporculara uygunsuz cinsel referanslar ve jestler yaptığı ve “uygunsuz ve bazen saldırgan davranışlar, zorbalık ve duygusal istismar” yaptığı kabul edilir.

Son Güncelleme: 09/08/22 11:55

Toni Minichiello ömür boyu atletizmden men edildi

Toni Minichiello ömür boyu atletizmden men edildi

Toni Minichiello, sporcularla “cinsel fiziksel davranışlarda” bulunduğuna dair bir soruşturmanın ardından ömür boyu atletizmden men edildi.

2012’de Jessica Ennis-Hill’e Olimpiyat heptatlon zaferi için koçluk yapan Minichiello’nun da sporculara uygunsuz cinsel referanslar ve jestler yaptığı ve “uygunsuz ve bazen saldırgan davranışlar, zorbalık ve duygusal istismar” yaptığı kabul edildi.

Yönetim organı UK Athletics, 15 yıllık bir süre boyunca antrenör lisans koşullarının çok sayıda ihlali anlamına gelen bulguların “ağır bir güven ihlali oluşturduğunu” söyledi.

Minichiello’nun antrenörlük lisansı disiplin süreci içerisinde sona erdiği için uzaklaştırma veya yaptırıma konu edilemez.

Ancak, yönetim organı, Minichiello’nun bir antrenör lisansı için yaptığı gelecekteki herhangi bir başvuruyu dikkate almamaya karar verdi.

İngiltere Atletizm’den yapılan açıklamada, “UKA konuyu değerlendirdi ve bu bulguların son derece ciddi olduğuna karar verdi” dedi.

“Bay Minichiello’nun sorumluluğu altındaki sporcuların akıl sağlığı ve akıl sağlığı için ciddi sonuçları olan büyük güven ihlalleri teşkil etmektedir.

“Bir antrenöre UKA lisansı verilmesi, esasen UKA adına, söz konusu antrenörün sorumluluğu altındaki sporculara güvenilebileceğinin bir temsilidir.

“UKA, gelecekte bu güvenceyi vermenin ve böyle bir lisans vermenin uygun olacağı bir zamanın asla olmayacağı görüşündedir.

“UKA, Bay Minichiello’nun UKA antrenör lisansı için yaptığı gelecekteki başvuruları kalıcı olarak değerlendirmeye almamaya karar verdi.”
Kaynak : https://www.skysports.com/other-sports/news/12040/12669035/toni-minichiello-coach-banned-for-life-by-uk-athletics-following-investigation-into-conduct

SMM Panel PDF Kitap indir