Toni Duggan, Everton Women’a döndüğü için ‘pişmanlık duymadığını’ ve hala İngiltere’nin özlemini koruduğunu söylüyor | Futbol Haberleri


Toni Duggan, Everton’a yeniden katılmaktan pişmanlık duymadığını ve İngiltere için tekrar oynama umutları da dahil olmak üzere daha iyi zamanlar için iyimser olduğunu vurguladı.

Eski Manchester City, Barcelona ve Atletico Madrid forveti, Toffees’in önümüzdeki Kadınlar Süper Ligi sezonunda ilk üçe girme potansiyeli hakkında konuşmalar sırasında geçen yaz ilk kulübüne geri döndü.

Bunu takip eden kampanya, iki menajer Willie Kirk ve Jean-Luc Vasseur’un ayrılmasına yol açan mücadelelere göğüs gerdiklerini gördü ve şu anda 16 maçta 17 puanla masada dokuzuncu sırada yer alıyorlar.

Duggan şunları söyledi: PA haber ajansı: “Pişman olduğumu söyleyemem. Geri dönmek ve kulübe yardım etmek istedim.

“Daha kötü bir konumda olmamız beni daha motive ediyor. Bu kulübün iyi olmasını istiyorum. Şampiyonlar Ligi’ndeyken kulüpteydim ve bu takımın gelebileceği yere inanıyorum.”

Toni Duggan, Merseyside'a geri dönmeden önce İspanya'da Atletico Madrid için oynadı.
Resim:
Toni Duggan, Merseyside’a geri dönmeden önce İspanya’da Atletico Madrid için oynadı.

2023 yılına kadar sözleşmesi bulunan 30 yaşındaki oyuncu, “Burası evim, burada olmak istiyorum ve kulübe yardım etmek istiyorum. Beni ne kadar uzun süre isterlerse burada olacağım.”

Vasseur’un geçen ayın başında ayrılmasından bu yana geçici patron Chris Roberts’ın altında çalışan Everton, Çarşamba günü Man City’ye WSL gezisi yapıyor ve Pazar günü FA Cup çeyrek finalinde Academy Stadyumu’nda onları 4-0 mağlup etti.

Dört gün önce evlerinde Chelsea Women’a 3-0 yenildiler, ancak bundan önce Merseysiders, Charlton, Aston Villa ve Leicester’ı yenerek tüm yarışmalarda üç maçlık bir galibiyet serisindeydi.

Everton’ın bir sonraki maçı, Pazar günü Man Utd ile karşılaşmak için Manchester’a döndüklerini görüyor, canlı yayında Gökyüzü sporları.

Canlı WSL

27 Mart Pazar 11:30

Duggan, “Kupanın dışında olmak hayal kırıklığı yaratıyor, ancak bunu gözden geçireceğiz ve umarız Çarşamba günü işleri yoluna koyacağız.

“Zor bir yolculuk oldu [this season] ama Chris geldi ve harika bir iş çıkardı. İhtiyacımız olan bir dinamik değişikliği oldu. Bu sonraki fikstürleri ve binaları geçmekle ilgili.

“Zor bir başlangıçtı [to the season] ve güvenimiz gerçekten düşüktü. Chelsea ve City ile karşılaştık [in the first two games, losing to both 4-0] ve yıllardır bu takımları kuruyorlar. Bizimki sezon öncesinde bir araya getirilen dokuz yeni oyuncuydu ve bunun bir gecede olmayacağını biliyorduk. Sonra Willie’yi kaybettik, sonra Jean-Luc geldi ve ne yazık ki onunla da işler yolunda gitmedi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Everton-Chelsea Kadınlar Süper Ligi maçında öne çıkanlar

“Ancak gruptaki kaliteyle, işleri tersine çevirebileceğimizi umuyorum – özellikle oyunculara bakarak yapabileceğimizi biliyorum. Gençlere bakıyorum – dünyanın en iyi gençlerinden bazılarına sahibiz. Dolayısıyla gelecek.” gerçekten parlak.”

Duggan, İngiltere’nin son dört büyük turnuvasındaki kampanyalarının bir parçasıydı, ancak Mart 2020’den beri Lionesses’te yer almıyor.

Ve dedi ki: “Kendimi asla dışlamadım, ama aynı zamanda gerçekçiyim – performans göstermiyorsak, o zaman takımda olmayı beklemiyorum.

“Bu sadece kulüpte işleri yoluna koymakla ilgili ve sonra umarım bağıracak daha fazla şeyim olduğunda İngiltere’nin kapısını çalabilirim.”

Toni Duggan, son dört büyük turnuvasında İngiltere Kadınları için yer aldı.
Resim:
Toni Duggan, son dört büyük turnuvasında İngiltere adına yer aldı.

Duggan, Everton’ın ortak kulüp olduğu Fridays’in, kızların futbola katılımını artırmaya yardımcı olmayı amaçlayan Kızlar için Hedefler girişimini başlattığını söyledi.

Kız futboluyla ilişkisi olan herkese açık olan yarışmada VIP maç günü deneyimleri, saha içi etkinlikler ve antrenman ziyaretleri gibi çeşitli ödüller verilecek.

Bu, Women in Sport tarafından yapılan araştırmadan sonra, 11-16 yaşlarında takım sporlarına katılımın kızlarda yüzde 55, erkeklerde ise yüzde 71 olduğunu ve 17-18 yaşlarında kızların sadece yüzde 28’inin kendilerini sınıflandırdığını gösterdi. ‘sportif’ olarak (erkekler için yüzde 58).

Duggan, “Kızlara yönelik olması harika. Bu kitleyi hedeflemeli ve onlara oyuncularla tanışma, kadın takımlarının oynayıp antrenman yapmalarını görme fırsatı vermemiz gerekiyor. Kadınların oyunu onlar için daha görünür olmalı, çünkü yapabilirseniz” Görmüyor musun, nasıl olabilirsin? Bu harika bir girişim ve adının yayılmasına yardımcı olmaktan gurur duyduğum bir girişim.”

Kızlar için Cuma Hedefleri girişimi hakkında daha fazla bilgi için bkz. tgifridays.co.uk/kadınlar-futbol/kızlar için goller/
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12572889/toni-duggan-says-she-has-no-regrets-over-returning-to-everton-women-and-still-maintains-england-aspirations

SMM Panel PDF Kitap indir