Tommy Paul’ün Queen’s Club Şampiyonasında Stan Wawrinka karşısında 2R galibiyetinde öne çıkan 3 faktör


ABD’li Tommy Paul, Perşembe günü Queen’s Club Şampiyonasında ikinci tur maçında Stan Wawrinka’yı 6-1 ve 6-4’lük skorlarla mağlup etti. 25 yaşındaki Paul, Cuma günü çeyrek finalde son şampiyon ve ikinci seribaşı İtalyan Matteo Berrettini ile karşılaşacak.

Bu, Paul’ün Wawrinka karşısındaki ilk galibiyetiydi. 37 yaşındaki İsviçreliye fazla mühlet vermedi ve klinik bir performans sergiledi.

Bu notta, maçta öne çıkan üç şeye bir bakalım:

#1 Paul öne geçmek için erken bir mola verdi

Tommy Paul, ilk setin ikinci maçında Wawrinka’yı kırarak harika bir başlangıç ​​yaptı. Wawrinka oyunda dört mola puanı kurtardı, ancak sonunda molayı engelleyemedi. Paul sonraki oyunda 15-40 geride kaldı, ancak servisini korumak ve 3-0 öne geçmek için art arda dört sayı kazanmayı başardı.

Paul tetiği çekmeden önce ikili arasında çok sayıda çapraz kortta backhand vuruşu oldu ve tam kazananlar için çizgi dışı backhand’ini oynadı. Wawrinka hareketiyle mücadele etti, çünkü Amerikalı daha başından üstünlüğünü iddia etti.

#2 Paul bir mola daha aldı ve ilk seti kazanmak için ters vuruşuyla domine etti

İlk setin dördüncü maçında Tommy Paul Wawrinka’yı 4-0 öne geçirdi. Daha sonra maçın ilk beş maçını kazanmak için servisini aşka tuttu. Bununla birlikte, İsviçreli sonraki maçta servisini koruyarak gururunu biraz kurtarmayı başardı.

Paul daha sonra tekrar birkaç kırılma noktası kaydederek seti bitirdi. Wawrinka ilk sette biraz paslı göründüğü için güçlü backhand’i rallilerin çoğuna hükmetmesine izin verdi.

#3 Wawrinka ikinci sette daha iyiydi ama Paul galibiyeti perçinlemeyi başardı

Wawrinka maçta kötü servis yaptı
Wawrinka maçta kötü servis yaptı

Stan Wawrinka ikinci sete servisini aşka tutarak çok iyi bir başlangıç ​​yaptı. Ancak Paul servisini korudu ve üçüncü oyunda İsviçre’yi 2-1 öne geçti. Amerikalı daha sonra belirleyici bir 3-1 öne geçmek için servisini tekrar yaptı. Wawrinka’yı sağa kaydırmaya devam etmek için ikinci sette forehand çapraz kortunu makul miktarda top spin ile oynadı.

Wawrinka o andan itibaren servisini tutmayı başardı, ancak Amerikalıyı kıramadı. Tommy Paul böylece Berrettini ile bir çatışma başlatmak için rahat bir galibiyet kaydetti. Wawrinka ikinci sette daha iyi hareket etti, ancak servisi vasatın altında kaldı. İsviçreli, birinci ve ikinci servislerinden sırasıyla puanların yalnızca %62’sini ve %53’ünü kazanabildi.


Düzenleyen Nihal Taraporvala
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/tennis/3-factors-stood-tommy-paul-s-2r-win-stan-wawrinka-queen-s-club-championships?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel