Tom Clover, Rogue Millennium için gelecekteki seçenekleri değerlendiriyor | Yarış HaberleriTom Clover, Rogue Millennium için gelecekteki seçenekleri değerlendiriyor | Yarış Haberleri

Tom Clover, Cuma günü Epsom’daki Cazoo Oaks’ta güvenilir bir yedinci bitirdikten sonra Rogue Millennium için planlarını planlamak için acelesi yok.

Jack Mitchell’in atı Salı günü yedi çeyrek boy geriden bitirdi, kısa bir süre önce iki furlong yaklaşırken liderliği tartıştı, ancak Clover Lingfield Oaks Denemesi kazananının bir buçuk mil yolculuğunu tam olarak görmediğini hissetti.

Alanındaki en az deneyimli kısraklardan biri olan ve Classic’te yalnızca üçüncü startına sahip olan Dubawi’nin kızı, genç Newmarket işleyicisine göre artık gelişmesi için biraz zaman verilebilir.

Clover, “Yarışta yaptığı yolculuktan son derece memnun kaldık. Jack onu çok güzel bir pozisyonda tuttu ve pisti iyi tuttu. Öne birkaç adım attığında, ‘Tanrım, işte buradayız’ diye düşündüm. Git’.

“Şu anda kaldığına ikna olmadım. Sonunda kalabilir mi, yoksa kalacak kadar güçlü mü, bilmiyorum.

“Ancak bu aşamada 10 (furlong) hakkında düşünmemiz gerektiğini hayal ediyorum. Koşudan heyecanlandım. Açıkça çok klas gösterdi ve muhteşem bir kısrak ve umarım sezonun ilerleyen saatlerinde onun gününü alır.

“Sanırım zemindeki rahatlığı seviyordu. İlk defa asılmadı. Önceki iki startında asılı kaldı ve oradaki zeminin güzel olduğunu ve koşulların ona uygun olduğunu düşündüm.

“Yarıştaki en tecrübesiz kısraktı ve kazanmaya çalışmak için ona bindik. Biraz daha sabırlı olmak ve bir yer ayırtmak için ona binseydik, biraz daha yakın bitirebilirdik ama şansımızı geç bıraktık.” iki adım ötede bir şans vererek. Kendisini gerçekten krediyle kapsadığını düşünüyoruz.”

Clover’ın The Rogues Gallery’ye ait olan Rogue Millennium için acil bir planı olmayabilir, ancak sezonun ikinci sonunun Ekim ayında ParisLongchamp’ta 10 furlong Prix de l’Opera’yı alabileceğini ima etti.

Clover şunları ekledi: “Rogues Gallery yarışları için büyük bir değer ve umarım yılın ilerleyen saatlerinde onunla harika bir gün geçirirler.

“Şu anda üç hızlı koşusu oldu, bu yüzden tekrar hızlı bir şekilde çıkarsa şaşırırım. O büyük bir kız ve uzun bir sezon.

“Kim bilir, bir gün onu Prix de l’Opera’da ya da onun gibi bir yerde görebiliriz.”

Rogue Millennium podyuma çıkamasa da, bir sonraki yarışta Bass Player Surrey Stakes’i üçüncü bitirdiğinde Rogues Gallery sendikasını neşelendirecek bir şey vardı.

Doncaster’da kazandığı ilk maçın ardından ikinci kez ortaya çıkan gelding, yarışın sonunda yeşillik belirtileri göstermesine rağmen, yedi kürklü Listelenen yarışmada bronz madalya almak için sağlam bir açıklama yaptı.

Clover, “Ondan çok memnun kaldım. Çalışırken biraz öğreniyor ve öğrendiğini görebiliyordunuz, biraz dağınıktı, ama onun toparlanmasını görmek çok güzeldi ve onu görmekten çok memnun oldum. daha ikinci startında çok iyi bir yarış çıkardı.

“Bunun için bolca gelmeye hakkı var ve gelecek için umut verici bir at gibi görünüyor.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12628743/tom-clover-considering-future-options-for-rogue-millennium

Yorum yapın

SMM Panel