TheActMan, ‘YouTube’un Karanlık Çağı’ videosunun kaldırıldığını ve kanalının parasının kaldırıldığını açıkladı


YouTuber TheActMan’in kanalı, son zamanlarda diğer kanallara bile sıçrayan tartışmalarla boğuştu. YouTuber, QuantumTV ile ilgili sorunları hakkında “YouTube’un Karanlık Çağı” adlı bir video hazırladı.

Ardından, içerik oluşturucunun iş ortağı yöneticisi, kanalının gelecekte bir noktada para kazanacağını ve ayrılacağını söyleyerek hayranlarını hüsrana uğratacağını söyleyince işler daha da kötüleşti.


Drama TheActMan’in YouTube kanalını çevreliyor

ActMan, YouTube'un kendisine nasıl davrandığı konusunda sessiz kalmamaya karar verdi (TheActMan/Twitter)
ActMan, YouTube’un kendisine nasıl davrandığı konusunda sessiz kalmamaya karar verdi (TheActMan/Twitter)

Kaldırılan “YouTube’un Karanlık Çağı” adlı video, içerik oluşturucunun QuantumTV ile yaşadığı sorunlarla ilgiliydi. Videoya göre, TheActMan’in QuantumTV nedeniyle karşılaştığı iddia edilen tacizlerin tümü YouTube tarafından iyi bulundu.

Görünüşe göre video, “Çıplaklık ve Cinsel içerik” nedeniyle yayından kaldırıldı. Tek açıklama, Salatalık şakalarının müstehcen olarak kabul edilmesidir. Belki sadece benimdir ama birinin ağzına salatalık photoshop yapmanın bir seks eylemi olduğunu düşünmüyorum lmao

YouTube, Topluluk Kuralları’nın (çıplaklık veya cinsel aktivite) ihlali nedeniyle videoyu kaldırdı. YouTuber’ın kafası karışmıştı ancak YouTube’un sahip olmasının tek sebebinin kullandığı salatalık şakaları olduğunu ve bunu birinin ağzına photoshop yaptığını söyledi. YouTuber ayrıca 7 Haziran 2022’de bunun için bir itiraz gönderdi.

YouTube iş ortağım az önce bana ulaştı ve bir noktada YouTube İş Ortağı Programı’ndan çıkarılacağımı ve kanalımın parasının tamamen kapatılacağını bildirdi. İş ortağımla bu konuda çalışmaya devam edeceğim.Tüm video planları beklemeye alın.

TheActMan daha sonra ertesi gün Twitter’a giderek YouTube İş Ortağı programından çıkarılacağını ve kanalının parasının tamamen silineceğini açıkladı. Buna rağmen, iş ortağı yöneticisiyle bu konuda çalışmayı deneyeceğini, ancak tüm video planlarının beklemeye alınacağını söyledi.

Tüm bu konuyla ilgili geri bildiriminizi ve düşüncelerinizi paylaşmak istiyorsanız lütfen bunu yapıcı ve sorumlu bir şekilde yapın.Umarım bu bölümün sonunda beni ve YouTube topluluğunu iyi şeyler bekliyor.

Buna rağmen, bu konuda söylenen her şeyin yapıcı olmasını ve toksisite olmadan yapılmasını istedi. YouTuber, bunun dostane bir şekilde çözülebileceğini umuyordu. Ne yazık ki durum böyle görünmüyordu.

Benim yüzümden diğer içerik oluşturucular YouTube tarafından saldırıya uğruyor. Artık YouTube kanalımın yasaklanması umrumda değil. Cordis Die için beni şehit edin.Devrimi canlı tutun.#AdaletForActMan

YouTuber, onun hakkında konuştuğu için diğer kanallar cezalandırıldığı için sessiz kalmayı reddetti (Twitter üzerinden Resim)
YouTuber, onun hakkında konuştuğu için diğer kanallar cezalandırıldığı için sessiz kalmayı reddetti (Twitter üzerinden Resim)

9 Haziran 2022’de diğer YouTube kanallarının kendisi yüzünden ceza aldığını öğrendi. Bu noktada YouTuber, kanalının yasaklanmasının umurunda olmadığını söyledi. Videoda TheActMan’den ve hatta adından bahsettiği için videoları şeytanlaştırılan YouTuber’ların Twitter’daki birkaç gönderisini vurguladı.

Tüm durum, hayranlarını YouTube’un kararları karşısında öfkelendiriyor ve üzüyor ve onlar bu konuda sessiz kalmıyorlar.


TheActMan’in hayran kitlesi onun adına sosyal medyada konuşuyor

Sosyal medyada, içinde görüntülenen #JusticeforActMan hashtag’iyle birkaç tweet havaya uçtu. Çok çeşitli tweetler, YouTuber’a desteklerini gösterdi. Birkaç Twitter kullanıcısı, YouTube’un Onur Ayını yayınlamasının ikiyüzlülüğüne dikkat çekti, ancak homofobik yorumlarla bilinen bir kanala seslendiği için birini cezalandırdı.

Oh gerçekten mi? O zaman lütfen Youtube kanalında açıkça homofobik yorumlar yapmış olmasına rağmen QuantumTV’nin platformunuzda kalmasına ve tamamen izlenmesine nasıl izin verdiğinizi açıklayın. Bu homofobiyi söyleyen birinin kariyerine son verdiniz.#AdaletForActMan twitter.com/YouTube/status…

Sen bununla iyi misin? Bu hak edilmiş bir şeytanlaştırma mı? Bunun senin başına gelmeyeceğini düşünme. Şimdi hepinize her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. En sevdiğiniz içerik oluşturuculara ulaşın, onları dahil edin, bu durdurulmazsa listede bir sonraki onlar olabilir #AdaletForActMan twitter.com/TheActMan_YT/s…

Quantum tv’nin LGBT+ topluluğuna yönelik nefret söylemiyle tamamen iyiyken müttefikmişsin gibi davranma twitter.com/YouTube/status…

Başka bir yanıt, #JusticeforActMan hareketini takdir etmelerine rağmen, YouTube’un fikrini değiştirmediğini ve şirketin YouTube’un genel merkezini bir “sirk çadırına” dönüştürmesi gerektiğini söyledi.

Anlıyorum #AdaletForActMan trend oluyor. Bu acı tatlı çünkü bir yandan tüm topluluğu onun arkasında görmek güzel, ancak diğer yandan YouTube’un bu konuda yön değiştirdiğini görmüyorum. YouTube, karargahlarını dürüstçe bir sirk çadırına dönüştürmeli.

Bir Facebook Oyun ortağı olan Optimus, sosyal medya devi ile görüşmesi gerçekleştiğinde YouTube’u kişisel olarak arayacağını söyledi. Elinden gelse platformun yanına kâr kalmasına izin vermeyeceğini açıkça belirtti.

YouTube, birkaç gün içinde onlarla yaptığım toplantı sırasında her şeyi onlara anlatmayacakmışım gibi, onları oranladığım tweet’i gerçekten kaldırdı ve doğrudan yüzlerine sesleniyorum💀 #AdaletForActMan

Twitter kullanıcısı Robby Roxas da durumun kısa bir özetini yayınladı ve bu da QuantumTV’nin iddiaya göre YouTuber’ın annesini videoyu kaldırmaya çalışmak için kandırdığını bile vurguladı.

Bir Twitter kullanıcısı güncel olayların kısa ve öz bir açıklamasını yaptı (Twitter üzerinden resim)
Bir Twitter kullanıcısı güncel olayların kısa ve öz bir açıklamasını yaptı (Twitter üzerinden resim)

Birçoğu Twitter üzerinden YouTube hakkında konuşmayı tercih ederek kararın yanlış olduğunu ve ActMan tarafından sunulan kanıtlara rağmen videosunun kaldırıldığını ve QuantumTV’nin eylemlerine izin verildiğini açıkça ortaya koyuyor.

Uzun zamandır YouTube’u her gün kullanıyorum ama bunu yapan bir şirketle vakit geçiremem. Kelimenin tam anlamıyla LGBTQ + kişilerin ölmesini isteyen birinin platformlarında devam etmesine ve onları çağıran kişiyi cezalandırmasına izin veriyorlar. Priemium’u iptal etme zamanı. #AdaletForActMan

YouTube’un mevcut durumla ilgili tutumunu değiştirmeye karar verip vermediğini yalnızca zaman gösterecek. Şu an itibariyle, içerik oluşturucu için iyi görünmüyor.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/esports/theactman-reveals-the-dark-age-youtube-video-removed-channel-demonetized?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir