TFF’den Galatasaray Başkanı Burak Elmas’a seyirci cevabı!

Türkiye Futbol Federasyonu, Galatasaray ve seyirci kararına dair önemli bir izah etme yayınladı.

İşte o açıklama;

“UEFA Avrupa Ligi’nde bugün oynanacak Galatasaray-Lokomotiv Moskova karşılaşması öncesinde, Federasyonumuzun Galatasaray Spor Kulübü’ne seyirci alımı ile ilgili suç oluşturan vereceğine dair kamuoyunda yapılan bazı yanlış değerlendirmeler üstüne bilgilendirme zorunluluğu doğmuştur.

Ilk Kez; laf konusu maç UEFA’nın düzenlediği uluslararası bir yarışma olup tüm yükümlülük da organizasyonun düzenleyicisi UEFA’dadır.

bu nedenle, Türkiye Futbol Federasyonu’nun herhangi bir şekilde bu maça müdahil olması ve Galatasaray Spor Kulübü’ne canice vermesi muhtemel değildir.

Bilindiği üzere, Galatasaray Spor Kulübü 01.11.2021 tarihinde, 9 Kasım’dan itibaren uygulanacak stadyumlara bütün kapasite ile seyirci alınmasına ilişkin kararın 5 Kasım tarihine çekilmesi için başvuruda bulunmuştur.

Başvuruyu hemen gündemine bölge TFF Sıhhat Kurulu; yaptığı görüşmeler ve değerlendirmeler çerçevesinde, Bilim Kurulu’nun çalışmaları, bilimsel veriler, T.C. Sağlık Durumu Bakanlığı’nın uygulamaları ve onayı ile, talimatla belirlenen 12-17 yaş grubunun aşı takviminin sona erme süresi de göz önünde bulundurularak, belirlenen 9 Kasım tarihinin değiştirilemeyeceğine dair Galatasaray Spor Kulübü’nü bilgilendirmiştir.

Yorum yapın