TFF Fair-Play / Adil Oyun Ödülleri töreni yapıldı


TFF Fair-Play / Adil Oyun Ödülleri töreni yapıldı

TFF Hasan Doğan Milli Takım Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde düzenlenen ödül törenine TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, yönetim kurulu üyeleri, A Milli Futbol Takımı oyuncuları ve teknik heyeti, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz, Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen, Başakşehir Asbaşkanı Ömer Faruk Ayvacı, Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Kayserispor Teknik Direktörü Çağdaş Atan, Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ve davetliler katıldı.

MEHMET BÜYÜKEKŞİ: BU ALÇAK SALDIRIYI GERÇEKLEŞTİRENLERİ ŞİDDETLE KINIYOR, TERÖRÜ LANETLİYORUM

İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamada can verenler yaşayan anarak konuşmasına başlayan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Bu alçak saldırıyı gerçekleştirenleri gösteriyor kınıyor, terörü lanetliyorum. Acımız büyük. Millet olarak birlik ve beraberliğimize kasteden bu saldırılardan her zaman daha büyük birlik olarak çıkmayı başardık Türk futbol Ailesi olarak bir araya geldiğimiz bugünde de milli birlik ve beraberliğimize kasteden hainlere en güçlü cevaplardan veriyoruz. Acil şifalar dileyen mesajlarımızı yayınlıyor.

Diego Ribas futbol veda etti

Diego Ribas futbol veda etti

“FUTBOL AİLESİNİN MESAJINI DAHA YÜKSEK SESLE DİLE GETİRMEK İÇİN BİR ARAYA GELDİK”

Mehmet Büyükekşi, futbol ailesinin mesajını daha yüksek sesle dile getirmek için bir gelindiğini ifade ederek, “Sporun her türünde olduğu gibi futbolda oynadığı karşılaşmada ortaya çıkan konan mücadeleyi, golleri, asistleri, galibiyetleri ve mağlubiyetleri kapsayan en önemli şey Fair-Play’dir. Amatöründen profesyoneline, en üst liginden en alt ligine, tüm futbol kulüplerinin başkanları, büyümeleri, teknik adamları, futbolcuları ve hatta taraftarlara düşen görev, hayatın her alanında olduğu gibi takımları için sporu güzelleştiren evrensel kavram olan Fair Play / Adil Oyun çevresindeki oyunun kuralları ve karşı takıma Yakın çevre hareketlerini dünyanın en büyük endüstrilerinden biri haline gelen futbolda, yönetici, teknik direktör ve futbolcuların, başta çocuklar ve gençler olmak üzere hayranlar arasında olan milyonlarca insan için rol modelden unutmamaları gerekiyor. r. Futbol, ​​bir takım sporu olarak disiplin, saygı, takım ruhu ve Fair-Play’in maçı ve hayatta kalmanın ne kadar gerekli olduğunu anlamalarını sağlamaktadır. Bu doğru futbolun tüm özelliklerinin hem saha içinde hem de saha dışında istedikleria ve gençlerimizin örnek olacak davranış ve açıklamaları sergilemeleri çok önem taşımaktadır. Çağdaş bir futbol kültürü oluşturmak için hoşgörü, barış ve kardeşliği futbolun en önemli değerleri olarak kabul etmeye yöneliktir. Fair Play’in hem futbolumuzu geliştirmede ve güzelleştirmede hem de futbolumuzun marka değerini artırmada çok önemli bir yeri gözlemleyenu düşünen bir federasyon olarak, ligimizin bu ilkelerine uygun hareket eden isimlerini ödüllendirmek ve futbolseverlere rol model olarak sunmayı amaç edindik. Kötüden örnek olmaz. Federasyon olarak iyiyi örnek vererek, iyiyi överek, genele, futbol ailelerine, özellikle çalışanlara ve gençlerimize doğru rol modellerini vermek istiyoruz. Futbol sahalarındaki güzel hareketlerin kamuoyunda konuşulması ve Fair Play’in yaygınlaşması amacıyla birbirinden değerli isimlerden oluşturduğumuz Fair Play ve Sosyal Sorumluluk Kurulu, belirli aralıklarla önemli kriterlere göre 5 kategoride Süper Lig’in Fair Play / Adil Oyun ödülüne layık olan isimlerini belirlemeye başladı. Kurulumuzun değerli üyeleri Prof. Dr. Tamer Yılmaz, Prof. Dr. Mustafa Sait Gönen, Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Prof. futboluna bu önemli katkıları için huzurlarınızda bir kez daha teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.

“TFF OLARAK FUTBOL AİLESİNİ FAİR-PLAY’A TEŞVİK ETMEK İSTİYORUZ”

Ligin ilk 8 haftalık değerlendirmesi sonucu Fair Play / Adil Oyun ödüllerinin kazananlarının belli olduğunu dile getiren Mehmet Büyükekşi, “Biz de federasyon olarak ödül kazanan isimler hem manevi hem de maddi yönlerden ödüllererek, futbol aile futbolcularını, teknik direktörlerini, kulüplerini, kulüp başkanlarını, taraftarlarını Fair -Play’a teşvik etmek istiyoruz.Birazdan kurulumz tarafından değerlendirmeleriyle övgülerine kavuşacak olan futbolcumuzu, teknik direktörümüzü, kulübümüzü, taraftarımızı, kulüp başkanımızı tebrik ediyorum. Play/Adil Oyun ödülüne aday olacak, geçmişte sergileyen hayranlardan hoşlananlar, Fair Play ve Sosyal Sorumluluk Kurulumuzun aday çokluğu nedeniyle hangi isme değer vermek üzere seçmekte zorlanması en büyük temennimdir. ün İstanbul’da görecek hain terör saldırısını kınıyor, terörü lanetliyor, kaybedenlerimiz vatandaşlarımıza rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabırla, yaralanan vatandaşlarımıza da acil şifalar için tebrikler” kullandı.

UĞURCAN ÇAKIR: MUTLU VE GURURLUYUM

Süper Lig’de Adana Demirspor maçı öncesi Adana ekibinin eski emektar futbolcularından Hasan Sınmaz’ın eline öperek ödül almaya hak kazanan milli kaleci Uğurcan Çakır, “Milletimizin başı sağ olsun. Değer vereni unutmamalıyız.Bu ödülü kazandığımız için mutlu ve gururluyum.Çocuğuma bırakabileceğim önemli bir ödül olacak” diye konuştu.

AHMET AĞAOĞLU: DÜNYA YILDIZI OLABİLİRSİNİZ AMA BİR ATLET OLMAK İÇİN FAZLASINA İHTİYACINIZ VAR

Saygının her birinin önünden geldiğini söyleyen Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, “Benim her zaman ön plana çıkartma söylemek istediğim bir şey var. Rakibe, sahaya, oyuncuya, taraftara saygı. Ama bir atlet olabilmek için fazlasına ihtiyacınız var.Mustafa Kemal Atatürk’ün de gibi ‘Sporcunun; zeki, çevik ve ahlaklısı.’ Aslında buraya hepimiz giriyoruz. Ben Uğurcan’ı alıyorum. Biz beraber büyüyoruz. Ben geldiğimde kendisinin 3’üncü kaleciydi. Örnek bir sporcuydu.

FAİR-PLAY / ADİL OYUN – TEKNİK DİREKTÖR ÖDÜLÜ: KAYSERİSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ ÇAĞDAŞ ATAN

İstiklal Caddesi’nde yaşanan saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifalar dileyerek konuşmasına başlayan Çağdaş Atan, “Çok yolculuğu. bir parçasıyız.Bizim üstümüze düşen oyunu geliştirme.hedefleri sadece futbol konuşma, geliştirme.Bu doğrultuda da Türk futbolunun sürekli bir nebze katkımız olursa ne mutlu bize.Bundan sonra da böyle devam sorumlusu.Çok fazla hakemlerle ilgili konuşan bir teknik direktör değilim.Bu sadece sene bir maçtan sonra konuştum. Bundan sonra artık hiç konuşmayacağız” ifadesini kullandı.

STEFAN KUNTZ: ÜLKEM ADINA HERKESE BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUM

Çağdaş Atan’a ödül veren A Milli Takım Teknik direktörü Stefan Kuntz, “Öncelikle dünkü olaylarla ilgili maliyetleri aldık. tarafından olması çok güzel.Çağdaş hocanın hal ve hareketleri uluslararası düzeyde.Onun bu puanı alması onun için önemli bir konu” dedi.

MECUN ÖTYAKMAZ: TERÖRÜ LANETLİYORUZ

Sivas’a gelen misafir ağırlama görevlisi Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, “Sivasspor adına terörü lanetlediğimizi haykırmak istiyoruz. Milletimizin başı sağ olsun. Sivas, futbol adına güzel bir şehir. Sivas’a gelen herkese misafirperverlik gösteriyoruz. Bunun da takdir edilmesi bizi son derece mutlu ediyor” diye konuştu.

RIZA ÇALIMBAY: FUTBOLUN İÇİNDEKİ HERKESİN BİRBİRİNE SAYGI DUYMASI GEREKİYOR

Ülke olarak dün kötü bir gün yönetimimizi ifade eden Sivasspor Teknik direktörü Rıza Çalımbay, “Hepimizin başı sağ olsun. Kötü bir gündü. Saygı duyması gerekiyor.Bazen istemediğimiz şeyler içinde oluyor ama herkesin iyi sonuçlandırmamız gerekiyor.Saygımızı kaybetmememiz gerekiyor.Biz mütevazı bir takımız.3 sene üst üste Avrupa’ya gittik.Lider olarak gurubu tamamladık.Bunun sonunu daha iyi ortaya koymamız.Biz Avrupa’da maçlarımızı. mili maç oynuyor gibi oynuyoruz” şeklinde konuştu.

SİVASSPOR KAPTANI ZİYA ERDAL: ÖDÜL İÇİN HERKESE TEŞEKKÜRLER

Ödül için teşekkürlerini ileten Sivasspor Kaptanı Ziya Erdal, şöyle konuştu:

“Dünkü olay yapımını yasa boğdu. Hayatını kaybedenlere rahmet olsun, yaralara Allah şifa versin. Ödül için herkese teşekkür ediyorum.”

FAİR-PLAY / ADİL OYUN BAŞKAN ÖDÜLÜ: KONYASPOR BAŞKANI FATİH ÖZGÖKÇEN

Türk futbolunu güzelleştirmek için çaba sarf ettiklerini kullanan Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen, şu ifadeleri kullandı:

“Dün elim bir hadise yaşadık. Üzüntülerimizi iletmek istiyoruz. Böyle ödüllerle verilen Görevi daha iyi yapma gayreti içinde oluyoruz. Bu işi güzelleştirmek için çaba sarf ediyoruz. Sadece futbolun güzelliğini sahaya yansıtmamız gerekiyor. Herkese teşekkür ediyorum.”

FAİR-PLAY / ADİL OYUN TARAFTAR ÖDÜLÜ: BOZ BAYKUŞLAR TARAFTAR GRUBU (BAŞAKŞEHİR)

Ödüle layık görülenleri için teşekkürlerini ileten Başakşehir Asbaşkanı Ömer Faruk Ayvacı, “Milletimizin başı sağ olsun. Taraftarımızın sayısı az olsa da bu övgüye değer görmemiz için teşekkür ediyorum. Umarım büyük takımlarımızın taraftarlarına da örnek veririz” diye konuştu.

SEZONUN İLK 8 HAFTA DEĞERLENDİRMESİNİN ARDINDAN ALINAN ÖDÜLLER ŞÖYLE:

Fair-Play / Adil Oyun – Futbolcu Ödülü: Uğurcan Çakır

Fair-Play / Adil Oyun – Teknik Direktör Ödülü: Çağdaş Atan

Fair-Play / Adil Oyun – Takım Ödülü: Sivasspor

Fair-Play / Adil Oyun – Başkan Ödülü: Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen

Fair-Play / Adil Oyun – Taraftar Ödülü: Boz Baykuşlar Taraftar Grubu


Kaynak : https://www.cnnturk.com/spor/futbol/tff-fair-play-adil-oyun-odulleri-toreni-yapildi

SMM Panel PDF Kitap indir