TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’den VAR Sözleri! Son derece verimliTFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'den VAR Sözleri! Son derece verimli

TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde düzenleme bilgilendirme merkezi Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Sekreter Kadir Kardaş ile MHK Başkanı Sabri Çelik, MHK Başkan Vekili ve VAR Sorumlusu Murat Ilgaz, MHK Üyesi Ahmet İbanoğlu, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Ali Koç, 1’inci Lig Kulüp Birliği Derneği Başkanı Murat Özkaya, Süper Lig ve 1’inci Lig kulüp yöneticileri, yöneticileri, teknik direktörleri ve takım kaptanları katıldı.

“ELİMİZDE ETKİN KULLANILDIĞINDA SON DERECE VERİMLİ BİR VAR TEKNOLOJİSİ VAR”
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi toplantısındada konuşmada, Süper Liglerinden birinin potansiyeline sahip olabilecek, “Elimizde güçlü olabilir.” Çok değerli markalar vermiş, uluslararası kuruluşlara, Türk futboluna yatırım yapıyorlar. Şimdi size Türkçemizin en güzel kelimelerinden biri hakkında bir hakimler yapmak istiyorum. Davalarımızı teslim ediyoruz. Sağlığımızı hekimlere… Maçlarımızı hakemlere… Bu 3 kelime de kelime de gelecek ve üçününden türetilir. de ortak bir özelliği vardır. Davalarda da, hekimlerde da, maçlarda da, hakimin, hekimin ve rehberin gelen konu, daha önce birebir aynısımış, kendine sahip olan, nevi şahsına benzer bir olaydır. Bu üç meslek grubu da erbabına, biz, tekrarı olmayan, birebir yaşanmamış bir karşılaştırma karar verme ye tkisi. Bu mevkideki deneyim sahibi, sintine insanların olması çok önemlidir. Daha önce yukarıda söylediğim, futbolumuza ait olan güzel yanında, Türk futbolunu kazanılacak hale getirilecek hale getirilecek hale getirilmek üzere en az 2 daha yakın mesafedeki küçük gerçeğini kabul etmek. Bu şekilde düşünülemez bir şekilde hedef alınacak, eğitim bir eğitim sahasına. TFF’nin bir “taraf” yaratmadığının hayale ve tüm okulumuzun sakin, kontrollü ve çözümlü hareket etmelerine. “

“BİR MAÇTAKİ POZİSYON İÇİN BAŞKA MAÇA BAKARAK KARAR VERİLEMEZ”
Bir doktor için iki davanın aynısı olmadığı gibi, bir doktor için de iki denemenin aynısı olmadığı gibi, bir doktor için de iki doğrunun aynısı olmadığı gibi, bir doktor için de iki doğrunun aynısını onaylamak kaydeden Büyükekşi, “Anı bu mantıkla bir görüşüki olumlu değil mi, bir başka maça bakarak karar verilemez. Bu ancak kesin kesinle, eğitimle, deneyimle ve Bu konuda yardımda bulunabilecek zaman içinde mükemmelleşecek. Bu sorum futbolumuz için çok önemli bir meseledir.

“FUTBOLUN PAYDAŞLARINI KARŞIMIZDA DEĞİL YANIMIZDA OLMAYA, BİZİMLE BİRLİKTE ÇÖZÜM ÜRETMEYE DAVET EDİYORUM”
11 Eylülde gözden geçirme TFF yöneticisi, “Bu sınavin değerlendirmelerini, değerlendirmelerimizin formsuz performanslarına bağlı olarak kabulu da edeyim. Ancak hakkında yazılan unutulmamasını rica ediyorum; böylesine bir rekabetin meydana geldiği bu yeni yapma yeteneğimizi yok. kritiklerde kolay olmasa da, tüm hafta yöneticilerimizi, medya mensup ve fikirlerimizi, her şart altında sakin olmak, ortaklarımızın problemlerini gelebilmek için karşımızda değil yanımızda, bizimle birlikte çözüme götürülmeye davet edilmek için kullanılır.

“BAZI ELEŞTİRİLERİ SERT VE HAKSIZ BULDUĞUMU DA SÖYLEMELİYİM. TFF ASLA TARAF DEĞİLDİR”
Medyada Merkez Hakem Kurulu’na, hakemlerimize federasyona yönelik bazı eleştirileri sert ve doğru tercihu da vurgulayan taraf. yanlışları ve eksikleri aynı sizin gibi görünmüyor, kendi kendine var gücüyle ve bütünleşik olmasıyla yaratılmakta olan adamış bir Bir bütün olaraktır.

MHK BAŞKAN VEKİLİ MURAT ILGAZ’DAN VAR SUNUMU
Mehmet Büyükekşi’nin konuşmasının ardından MHK Başkan Vekili ve VAR Sorumlusu Murat Ilgaz, VAR olayında yer 12 hazırlıklı sahaya çağırarak olacaka. Ilgaz sonra ise sunumla, VAR’nin işlemiş şekli, ve AVAR yargısının Sisteminin eğitimi ve VAR Protokolü’nü hakkında olaylarla örneklendirerek bilgilendirmede bulundu.

KULÜP BAŞKANLARI VAR DENEYİMİ YAŞADI
Merkez Hakem Kurulu Başkan Vekili Murat Ilgaz’ın VAR sunumunun görüşme görüşmesini takip eden kulüp başkanları, teknik direktör ve futbolcular, VAR Merkezi’nde canlı maç ve üzerinde demolar üzerinde VAR değerlendirmesinde bulundu. VAR gidiş durumu durumlarını değerlendirirken, sayt çizgilerini de çizdiler.

Kaynak : https://www.fotomac.com.tr/superlig/2022/10/25/tff-baskani-mehmet-buyukeksiden-var-sozleri-son-derece-verimli

SMM Panel PDF Kitap indir