TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’den EURO 2024 açıklamaları! Evimizde gibiTürkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, önemli açıklamalara imza attı.

Sabah’a konuşan TFF Başkanı; A Milli Takım teknik direktörü Stefan Kuntz ve hakemler hakkında konuştu.

Büyükekşi limanı; “İnsanların kendisi hakkında yapılan eleştirilere tabi ki kulak kabartıyor… Biz ilk günden beri Kuntz’a desteğimizi veriyoruz. Özellikle Faroe Adaları’na 2-1 yenildiğimiz maçlardan sonra bir gece kaldığı dahak, o gün 3-4 saat süren bir toplantı yaptım. Sonra İstanbul’da bir görüşme daha yaptık.Şimdi de sık sık görüşüyoruz.Kuntz, Alman Milli Takımı’nda U21’den sorumlu kişiydi.Kuntz bana bir brifing verdi Almanya’daki sistemle ilgili.U15’ten kaynaklanan yapılanmayı ve sistemi anlattı.Önce Giresun’ a, Trabzon’a bir gezi gerçekleştirdik.Şimdi sonrasında İzmir bölgesi Altınordu seyahatimiz olacak.Almanya,Hollanda belki İngiltere,İspanya ve Portekiz’e bir gezi planlıyoruz.Her ülkenin Süper Lig’deki en iyi olan takımlarının altyapılarını ziyaret edin.Kuntz’la beraber bu görüşmeleri görüşmeleri.” dedi.

“HAKEMLER İLE İLGİLİ TALİMAT DEĞİŞİKLİĞİ OLACAK”

Hakemler hakkında açıklamalarda bulunan Büyükekşi; “En önemli proje şu için bir tasarım yönergesi binaları tasarlamamalıyız. Bunlar hem hakemlerle hem de okullarla ilgili olacak. Hakemlerle ilgili olan talimat değiştirme, eğitim kurumu olacak. Hakemlikte şöyle bir durum var; 2000 öncesi Türkiye’de hatırlarsınız hükümetler 8 ayda bir değişiyordu. Bizde de MHK’nin ömrü hep 8 ay Böyle olunca ne oluyor, her gelen yeni başkan da 81 tane il hakemlerinin başkanlığı da otomatik olarak düşüyor.Böyle olunca da eğitim şekli değişiyor.Süreklilik yok.Eğitim, MHK’nin içinde olduğu için burada taşıma Gidiz.Eğitimin sürekli olması için hakemlik akademisi kuracağız ve bunu TFF’nin bünyesine gideceğiz.Şıkâyetle bir yere gidemeyiz.Albert Einstein’ın da dediği gibi ‘Aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar beklemek aptallıktır.’ Biz de hep aynı şeyleri yapmışız.Farklı şeyler yapmış, farklı şeyler söylememiz gerekiyor. değiştirerek, yapısal standartları ortaya koymak önemli.” varlık bulundu.

“EURO 2024 EVİMİZDE GİBİ OLACAK”

EURO 2024 adaylığı hakkında konuşan TFF Başkanı; “Ay-Yıldızlı takımımız, Avrupa Şampiyonası’na katılım için D Grubu’nda Hırvatistan, Galler, Ermenistan ve Letonya ile mücadele edecek. Hırvatistan ve Galler 4 gün sonra başlayacak olan 2022 Dünya Kupası’na katılmayı başarmış göstermiş takımlar. Ancak bizim de hedeflerimiz var. Bu hedefe ulaşmak için çaba ve gayret içindeyiz.Avrupa’nın en genç takımı olan ve yetenekli futbolculardan oluşan Milli Takımımıza olan inancımız da tam. Sonuçları alacak diye düşünüyorum.Bu genç kadro bizi 10 yıl kaldırabilir.Tabi EURO 2024’ün Almanya’da sonuçları bizim için farklı bir önemi de var.Hem hocamız Alman hem de Almanya’da çok Türk var.Orada en çok bizim maçlarımızda seyirci olacak. Kendi evimiz gibi olacak.” sarf etti.
Kaynak : https://www.aspor.com.tr/futbol/2022/11/18/tff-baskani-mehmet-buyukeksiden-euro-2024-sozleri-evimizde-gibi

SMM Panel PDF Kitap indir